Ідентифікація орка-мародера з Бучі по вкрадених AirPods

До OSINT-спільноти Molfar звернулась людина з проханням по допомогу. Далі по тексту розслідування ми будемо звати цю людину “інсайдером”. Інсайдер повідомив, що під час окупації міста Буча російськими військовими – його дім був пограбований. З-поміж вкрадених речей були навушники Apple AirPods, які підключені до програми “Локатор”, що дозволяє відстежити місцеперебування гаджета у разі його втрати або викрадення. Як ви вже здогадались, викрадач про це не знав. Гіпотеза про те що викрадачем був саме російський військовий – підтвердилась.

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Наслідки мародерства військовослужбовців рф в будинку інсайдера 
👉 Великий розмір зображення 👈

Скільки мародерів грабували будинок інсайдера ми встановити не можемо, але точно знаємо що принаймні один із них вижив, та після втечі з міста Буча повернувся на територію російської федерації.

Згідно з геолокацією пристрою, після виїзду з Бучі мародер поїхав у місто Валуйки, Бєлгородська область, це орієнтовне місце тимчасової дислокації зс рф, звідки буде йти наступ у напрямку Сватове-Кремінна 
👉 Великий розмір зображення 👈
Ліворуч на карті позначено місце злочину, праворуч позначено місце втечі грабіжника
Орієнтовний маршрут втечі з українського міста Буча до російського міста Валуйки склав понад 1000 кілометрів 
📍 Координати. Згідно з вказаною геолокацією, грабіжник перебував на південній околиці міста поряд з лісонасадженням, ймовірно, у цьому місці розміщуються резерви зс рф, які накопичують для повторення масованого вторгнення на територію України по маршруту “Сватове – Кремінна – Валуйки”

Як ви думаєте, що зробив грабіжник з міста Буча після того, як побував у рідній російській федерації? Правильно! Він відправився на відпочинок до моря.

Згодом було зафіксовано переміщення у місто Геленджик, Краснодарський край, де злочинець перебував 27.07.2022
Грабіжник подолав ще понад 1000 кілометрів після скоєння злочинів в Україні, щоб дістатись Геленджика!
📍 Координати. Згідно з вказаною локацією, перебував за адресою: вулиця Грибоєдова, будинок 18, Краснодарський край
За вказаною адресою в місті Геленджик розташований магазин IDEA та дитяча школа розвитку “Інтелект”

Після того як грабіжник пробув у Геленджику біля моря приблизно 1 добу, він одразу ж відправився у довгий подорож до Сибіру. Як виявиться пізніше, до свого справжнього дому за місцем реєстрації.

Після відвідин Геленджика злочинець попрямував дорогою у понад 4000 кілометрів до міста Кемерово, що розташовано на північний схід від Новосибірська 
28.01.2023 приблизна точка геолокації навушників знаходилась в місті Кемерово по вулиці Верхотомська, будинок 64

Оскільки стандартна похибка при встановленні геолокації складає від 0 до 20 метрів, візьмемо до уваги що актуальне місцеперебування викраденого гаджета може бути як в будинку №64, так і в сусідніх будинках на відстані похибки супутникового сигналу. 

Дізнавшись приблизне місце проживання крадія, ми почали шукати особистість цієї людини. Знайшли досить швидко. 

Ідентифікація російського військовослужбовця-мародера

За допомогою VK встановлено світлини, на яких вказано геолокацію поряд з будинками 62 та 64 по вул. Верхотомській, де, згідно з даними відстеження гаджета, перебували навушники.

Фотографії, зроблені поряд з будинками №62 та №64, опубліковані у російській соціальній мережі VK з прив’язкою до геолокації

Допускаємо, що Apple передав приблизний номер будинку за геолокацією, і актуальна адреса перебування навушників знаходиться у будинку №62.

Світлини (1, 2, 3) у російській соціальній мережі ВКонтакте публікувала Тетяна Нурєєва (VK, OK1, OK2). Син Тетяни – Нурєєв Роман Євгенович (18.11.1994, [email protected], паспорт: 3214490927, VK) є військовослужбовцем, що підтверджується злитими російськими базами даних та фотографіями на сторінці Романа. Дружина Романа – Катерина Нурєєва (VK), подружжя має сина.

Нурєєв Роман Євгенович (18.11.1994) – крадій навушників з будинку інсайдера у місті Буча, військовослужбовець збройних сил російської федерації

Нурєєв Роман Євгенович проходив службу у 27 загоні СП “Кузбасс” (в/ч 6607) – росгвардія. Згідно з інформацією “Радіо Свобода”, кемеровські бійці росгвардії є одними з причетних до звірств, скоєних російськими військовослужбовцями в місті Буча за період його окупації (27.02.2022-31.03.2022). 

Нурєєв Роман зареєстрований у будинку №62 по вулиці Верхотомській, розташованому поряд із будинком, геолокацію якого вказує сервіс Apple як місцезнаходження вкрадених навушників.

Роман Нурєєв зареєстрований в будинку 62 – виписка з реєстру мешканців міста Кемерово
Будинок №62 по вулиці Верхотомській, у якому зареєстрований викрадач навушників Нурєєв Роман Євгенович
Будинок за адресою місто Кемерово, вулиця Верхотомська, будинок 62 – світлина із сервісу Google Street View

Тепер нам потрібно ще одне, контрольне підтвердження того, що це саме той дім та саме та людина. Додаткове підтвердження ніколи не буває зайвим. 

Світлина зі сторінки крадія навушників Романа Нурєєва, де його батько та син знаходяться поряд з будинком, облицювання якого схоже на будинок №62 по вулиці Верхотомська згідно з сервісом Google Street View

Перевіряємо сусідні будинки по вулиці з усіх боків, і з’ясовуємо що у вказаній локації це єдиний будинок з таким характерним облицюванням. Тож, можемо вважати ідентифікацію успішною. Далі нам потрібно дізнатися більше про особистість крадія. 

Роман Нурєєв обіймав посаду стрілка та санітара під час служби в у 27 загоні СП “Кузбасс” (в/ч 6607) – виписка з реєстру мешканців міста Кемерово
29.09.2012 Роман Нурєєв опублікував світлину із зображенням автомобіля з українськими номерами, яку підписав “мрія” (“мечта”)
24.02.2019 Роман Нурєєв викладав в себе на сторінці “лист солдату”
05.07.2022 на власній сторінці у VK Роман Нурєєв додав відео, опубліковане 02.07.2022 в групі “ДОНЕЦК ДНР НОВОСТИ ДОНБАСС РОССИЯ НОВОРОССИЯ СВО” підписане “Кемеровские росгвардейцы поблагодарили всех неравнодушных граждан нашей страны за поддержку”

На цьому моменті ми можемо остаточно стверджувати, що Роман Нурєєв у складі батальйону росгвардії перебував в зоні спеціальної військової операції (на території України), де під час окупації міста Буча російськими військовими – пограбував будинок та привласнив навушники інсайдера. Типовий приклад російського військовослужбовця. 

Звернемо увагу читачів: Роман Нурєєв є головою сім’ї. Окрім того, що він відправився за гроші на війну проти суверенної держави – він вчинив воєнний злочин, пограбував цивільний будинок. Награбоване потім привіз до свого будинку, щоб хизуватися перед родиною та насолоджуватись статусом “героя росії”, “героя війни”. 

Роман Нурєєв є вболівальником російського футбольного клубу “Сочі”: 02.02.2022 спільно з дружиною відвідував футбольний матч на стадіоні “Фішт” у місті Сочі

Довідка: росгвадрія є так званою “внутрішньою армією російської федерації”. Ці воєнні формування розганяють мітинги з демонстрантами, б’ють людей кийками та ув’язнюють мітингуючих за допомогою автозаків. На тимчасово окупованих територіях України вони, за пропагандистськими твердженнями кремлівського керівництва, мали заміняти собою поліціянтів та спеціальні служби. Як ми з’ясували, вони не тільки “стежили за порядком” на тимчасово окупованих територіях, вони ще й грабували будинки цивільних. Типові російські правоохоронці. 

👉 Нагадаємо, що раніше OSINT-спільнота Molfar досліджувала, хто командує “росгвардією” на півдні України.

Злочинця ідентифіковано: що буде далі?

Бучанська різанина запам’яталась світові як один із найжорстокіших актів геноциду російської федерації проти українського народу. Масове вбивство цивільних у Бучі, за кількістю вбитих росіянами цивільних, перевищує кількість жертв найкривавішого теракту російської федерації, який було скоєно 16 березня у Драматичному театрі Маріуполя

За інформацією аналітичного порталу “Слово і діло”, під час авіаудару російських збройних сил по драматичному театрі в Маріуполі загинуло щонайменше 300 цивільних, кількість поранених невідома.

За офіційною заявою мера Бучі, опублікованою 7 квітня, 90 % жертв серед мирних жителів  – загинули внаслідок розстрілів росіянами. Станом на 12 квітня в місті, за даними мера Анатолія Федорчука, було виявлено 403 тіла мирних жителів, вбитих російськими окупаційними військами.

Ідентифікований OSINT-спільнотою Molfar військовослужбовець належить до одного з загонів, що вчиняв звірства у місті Буча. Раніше ми ідентифікували 1391 військовослужбовця зс рф, які належать до східного військового округу, зокрема 64-ї окремої мотострілецької бригади та інших з‘єднань з Хабаровського краю – список воєнних злочинців опублікувало Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Також ми ідентифікували й інших ворогів України: співробітників фсб рф, іноземних пропагандистів, зрадників з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей. 

Поки тривають активні бойові дії, притягнути злочинця до відповідальності майже неможливо. Але в загальних рисах можливі лише два сценарії: або він повертається на війну в Україну й помирає від рук Сил оборони, або він чекає повної деокупації території України, а потім… Як казала голові Моссаду одна з засновниць держави Ізраїль, четвертий прем'єр-міністр Ізраїлю Голда Меїр: «‎Посилайте хлопців»‎.

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#російська гвардія #Деанон #Буча
Зв’язатися з нами