Музика без кордонів: як українські лейбли досі просувають артистів на росії

Чому так важко перестати вести бізнес з росією? Можна зробити припущення, що справа в грошах та “ринках збуту”. Розставатися з російськими слухачами, а значить і з російськими грошима – музичним лейблам дуже важко. Раніше ми вже писали про українську компанію ELDORADO, якій також непросто обірвати зв’язки з російською федерацією попри геноцид українського народу та криваву загарбницьку війну проти України. Також писали про те, як Черняк (не) виходив з російського ринку – мова йде про бренди горілки Мороша, Шустов, Хортиця.

Сьогодні ми розкажемо про три українські музичні лейбли – Best Music, Умиг, Comp Music – та про публічну музичну компанію Believe Music. Усі вони мають зв’язки з росією, а ми маємо докази цих зв’язків. Але спочатку розставмо всі крапки над “Ї”. 

Disclaimer ❗️ Це стаття про музичні лейбли, не про артистів/гурти/проєкти. Ми публікуємо докази зв’язків з рф з боку музичних лейблів, компаній. Вказані у статті імена артистів/гуртів/проєктів не обов’язково продовжують публікуватися на російських музичних майданчиках. Вказані імена та назви значать одне з двох: або артист/гурт/проєкт співпрацював з лейблом після 2014 року, або артист/гурт/проєкт досі юридично зазначений як підписник лейблу. Єдине у чому можна звинуватити артистів – необачність у виборі зросійщеного партнера. Проте ви скоро самі упевнитесь, що у середовищі музикального продюсингу не так вже й багато альтернатив. На жаль, для музичних лейблів “музика не має кордонів”.

Далі детально про кожну компанію в OSINT-розслідуванні аґенції Molfar.

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Умиг Мьюзик | ТОВ "Умиг Мьюзик" | ТОВ "Уміг Мьюзік" | УМИГ

Список деяких артистів, які співпрацюють з ТОВ "Умиг Мьюзик" 

ТОВ "Умиг Мьюзик" (сайт, FB, Inst) – український музичний лейбл заснований у 2013. Плейлисти 2018: VK, SoundCloud

Згідно з оголошенням компанії на Work.ua, ТОВ "Умиг Мьюзик" працюють з: Тіна Кароль, Ані Лорак, Ірина Білик, Макс Барських, Оля Полякова, MONATIK, Alloise, Анна Седокова (під українськими санкціями з 2022), DZIDZIO, Таісія Повалій, Наталія Бучинська, Ерика, С.К.А.Й., Анастасія Стоцька, Аліна Гросу, O. Torvald, група “Фристайл”. Володіють ТМ – “УМИГ”.

Список артистів дуже поважний, але саме це й погано. Через діяльність музичного лейбла, пов’язану з рф, “тінь зради” лягає на обличчя всіх перерахованих вище артистів. При цьому більшість з артистів навіть не думали про іміджові ризики такого характеру, коли починали або продовжували співпрацю з лейблом. Це є колективне “підкидання свині” артистам з боку компанії-лейбла. 

Дохід ТОВ "Умиг Мьюзик" від російської федерації

Сторінка на Яндекс.Музиці, що належить ТОВ "Умиг Мьюзик"
Сторінка на Яндекс.Музиці, що належить ТОВ "Уміг Мьюзік"
 1. На Яндекс.Музиці компанія має 2 активних облікових записи, які доступні лише з російського IP (1, 2, 3, 4) та продовжують публікувати пісні (списки опублікованих виконавців).
 2. Публікують кліпи на dzen.ru. Мають групу в VK, остання активність у 2018.
 3. Мають верифікований, але пустий обліковий запис на rutube та ймовірно публікують частину пісень у VK (приклад пісень які викладені на Яндекс.Музиці та є в VK: 1, 2, 3, 4, 5).
 4. Всього відомо про 1858 релізів на Яндекс.Музиці від профілю Умиг Мьюзик та 324 від Уміг Мьюзік (списки опублікованих виконавців). Де за 2022-2023 профіль Уміг Мьюзік виконав 72 релізи, а Умиг Мьюзик 27 релізів.

Серед артистів за 2022-2023 на Яндекс.Музиці публікували: Dibrova, D.Mave, Віталій Котенко, Olena Kovernik, Діти Фрістайла, Severyna, Meleg, Cupid, Bad Bible, Ніколас Карма та Нівгол Ламара, Sergey Sf та Serega Soul, Зlov, Yarosa Burnos, Prosto.Sonya, Whiteblack., Santera, Odesskate, Nelya, Kuptsova, Vova Nik та Oleksa, Bredberi, Zaytsev, Iholmy, Slava Sokalo, Guitarist Flame, Андрій Кравченко, Vasko, Виктория Кантор, Strvngelxght, Женя Найденко, Lushchinska, Vlada K, Musaev, Taisha та AT, Ultra, I.S.E.E., Влада Бучко, Iwanka, Ніколас Карма та Dj Pavaro, Svit, Shadu, Женя Найденко та Underdie, Morozyaka, Ольга Буіна, Fedoranych, Ir's, Tori B, Arturro Mass, Serhii Semenovych, Meyer та Shadu, Finashkina, Ірина Станічнікова, Austin Digo та Natali Deniz, Ніколас Карма, W.Y., Intui, “Артём Кондратюк”, Оля Бородкина, Elmo, Vika Mirova Та Lastochka, Alina Poplavska, A.R.T.E.A.N.A, Dvoe V Poli, Bay, Annaka, Франциско, Jevaga, Sionchuk,, Valeriia Khrystiuk, Yarkiy Vlad.

Ще раз підкреслимо – зв’язки лейблу з російською федерацією кидають тінь на всіх артистів, що підписані на лейбл. У списку опублікованих виконавців можна чітко побачити, що публікації на сервісі Яндекс.Музика свіжі, датовані 2022 та 2023 роками. Фактично поширення треків музичних виконавців на російських платформах не припинялось після початку повномасштабного вторгення російських військ в Україну.

Зараз підписники лейблу отримали слушну нагоду з’ясувати свої партнерські стосунки з музичною компанією. Інакше є вірогідність що їх пісні підкорять серця зовсім не тих людей.

Бенефіціари ТОВ “Умиг Мьюзик”

Схема юридичних відносин власності ТОВ “Умиг Мьюзик”

Далі нам потрібно глибше розглянути хто такі головні суб’єкти, зображенні на схемах – люди та компанії. І у випадку з ТОВ “Умиг Мьюзик” все зав’язано на одній людині: Рижий Сергій Миколайович (15.05.1967), він директор та володіє 100% компанії ТОВ “Умиг Мьюзик”. 

Також займався лобіюванням російського проєкту, який збирає авторську винагороду для російського шоубізу та промотує російськомовний контент у сфері B2C – Fonmix. За словами Мар’яни Вороніної, сервіс успішно просували у Казахстані, Білорусі, Вірменії, Молдові, Грузії, а фактичне адміністрування знаходиться під контролем москви. 

Пан Рижий посідає важливе місце у відносинах пов'язаних із лейблом юросіб. Юрособи де Рижий Сергій Миколайович виступає в ролі директора чи бенефіціара:

На цьому по ТОВ “Умиг Мьюзик” все. Висновки просимо зробити самостійно: інформації не так вже й багато, до того ж вона досить красномовна. Переходимо до наступного лейбла. 

Best Music | ТОВ “Бест Мюзік” 

Список деяких артистів, які співпрацюють з ТОВ “Бест Мюзік” 

ТОВ “Бест Мюзік” (Best Music) – український музичний лейбл заснований у 2016. На сайті переважно вказують українських артистів. І уважний читач помітить що для прикладу ми обрали майже тих самих артистів, що й у попередньому лейблі. Це не просто так, обидва лейбли пов’язані між собою. Далі по тексту розкриємо це питання більш детально. 

Серед 147 артистів ТОВ “Бест Мюзік” є наступні:

 • Vanotek з Румунії;
 • україно-венесуельський дует Rumbero's;
 • білорус “Евгений Литвинкович”;
 • латвієць Markus Riva;
 • громадянка росії Поліна Крупчак (Inst), яка проживає в Україні і є донькою Володимира Крупчака, олігарха що має бізнес у рф та є колишнім депутатом держдуми росії від партії "єдина росія"; однак плейлисти Крупчак на Apple Music, які вказані на сайті Бест Мюзік, опубліковані від імені українського лейбла (1, 2, 3) Ustinov Musicпартнерах вказують французьку Believe).

Серед відкритих плейлистів Бест Мюзік на Spotify (1, 2, 3, 4, 5) – артистів з рф не знайдено.

Дохід ТОВ “Бест Мюзік” від російської федерації

Згідно з Яндекс.Музика, трек за 2016 “Девочка года” (лінк працює лише з російського IP) від українського співака Oleynik розміщено від лейблів “УМИГ Мьюзік” та “Best Music”. Це і є один з прикладів того зв’язку, про який ми казали на початку розділу, приклад не останній. 

Трек за 2016 рік під назвою “Девочка года” від виконавця OLEYNIK розміщено на Яндекс.Музиці від імені лейблів “УМИГ Мьюзік” та “Best Music”

Також є сингл (доступно з російського IP) за 2017 Nanna, Dima Libra – “На вітрилах”, та трек (скрін) за 2016 Роман Скорпион – “Закохався”, від тих же лейблів.

Також лейбл Best Music має профіль (лінк) на Яндекс.Музика, який доступний лише з російського IP. Згідно з архівом за 2020, профіль лейблу був наповнений українськими виконавцями, однак після 2020 вони ймовірно видалили пісні, а профіль продали або наповнили іншим контентом. Тому що зараз в наповненні профілю переважно індійська музика, а сайтом організації вказаний неактивний bestrecords.tv (архів за 2014).

Бенефіціари ТОВ “Бест Мюзік”

Нам потрібно розглянути лише двох осіб. Перша – Вороніна/Бартош Мар'яна Ігорівна (22.11.1986, FB, VK) – директорка, якій належить 60% компанії. Вона також значиться директором в музичному правовласнику TOB “Українська Музична Видавнича Група” (зв’язок з Умиг Мьюзик!). Входить до наглядової ради Громадської спілки "Українська ліга авторських та суміжних прав" (УЛАСП) – організації, діяльністю якої є надання дозволів на виконання музичних творів, фонограм та зафіксованих у них виконань у публічних закладах та на інших об’єктах, а також збір та розподіл роялті. У 2015 вона була керівницею в лейблі УМИГ Мьюзик! Тож зв’язок між двома лейблами простежується на рівні головних бенефіціарів компаній. 

Друга особа – Землинська Вікторія Михайлівна (08.08.1985, FB), їй належить 40% компанії. Згідно із LinkedIn пані Землинської, у 2015 році вона була виконавчим директором в лейблі УМИГ Мьюзик. 

Ми знову бачимо зв’язок між двома лейблами: обидві власниці ТОВ “Бест Мюзік” (долі власності 60% та 40%) у 2015 році обіймали дві головні керівні позиції в ТОВ “Умиг Мьюзик”. Співпадіння? Не думаємо.

З 2011 по 2014 роки Вікторія Землинська мала позицію менеджерки по роботі з правовласниками у “Українська Музична Видавнича Група” (знову зв’язок з Умиг Мьюзик!). А до цього, з 2007 по 2011 роки – була менеджеркою в українському лейблі Falyosa Family Factory.

Партнери ТОВ “Бест Мюзік” 

Далі нам потрібно розглянути трьох видатних партнерів компанії. Перший – Warner Music Ukraine – входить в глобальну міжнародну структуру Warner Music Group, які покинули рф в березні 2022. З 2018 Бест Мюзік є ексклюзивним партнером Warner Music і Warner Chappell Music на території України.

Другий – ТОВ “Голбар Ентертейнмент” – музична компанія, заснована у 2021 Юрієм Бардашем (FB) та Олексієм Голубєвим. Займається продюсуванням та просуванням артистів – Олександр Чемеров, You RA, Wellboy та гурт “Коррупция”, каталог яких, згідно з описом на сайті, представляє Бест Мюзік. Компанія володіє TM – “Голбар“, Слушай Сюда”, “Wellboy”, “Коррупция”, “You RA”, “Грибы”, “Quest Pistols”. 

В липні 2022 Юрій Бардаш запропонував Україні капітулювати, назвав артистів нацистами та образив ЗСУ, а сам втік до рф. До цієї події ТОВ “Голбар Ентертейнмент”, заснований Бардашем, був серед партнерів ТОВ “Бест Мюзік”.

Третій партнер компанії – це українська агенція продюсування та менеджменту зірок шоубізнесу Secret Service EA, заснована у 2007 Михайлом Ясинським. У 2016 Бест Мюзік почали співпрацювати з компанією, там представляють каталог артистів Secret Service EA, серед яких: Оля Полякова, Агонь, Jerry Heil. 

Згідно зі статтею detector.media, за 15 квітня 2014, Ясинський як керівник PR-агентства Secret Service, створив неназвану групу, яка випустила ролик “Ні війні”. В статті описаний ролик: «І як рольова модель адекватної поведінки українців в умовах повзучої окупації глядачам пропонують сісти з російськими солдатами за стіл і надертися до стадії – “Ти мене поважаєш?”». Імовірно відео видалене, і залишено інше, де вказана Secret Service EA та сайт nowar.org.ua.

Comp Music | ТОВ "Комп Мюзік Паблішинг" | ТОВ "Комп Мюзік"

Список деяких артистів, які співпрацюють з ТОВ "Комп Мюзік"

ТОВ "Комп Мюзік Паблішинг", ТОВ "Комп Мюзік" (сайт1, сайт2) – український музичний лейбл заснований у 2000 Олегом Долінським. Є ліцензіатом Universal Music Group (з 9 березня 2022 призупинили діяльність компанії на території рф).

На сайті вказують як власні бібліотеки: Universal Production Music, BMG Production music, Megatrax, Music For Productions, Big Bang Music, Platinum Music, Twisted Jukebox, Strike Audio, The Music Supervisors, Atlantic Seven. Згідно з інформацією на сайті, працюють з такими українськими виконавцями, як The HARDKISS, Руслана, Jamala, ТАРТАК, Mad Heads, KOZAK SYSTEM, Тарас Чубай, Анатолій Солов’яненко, Тарас Петриненко. 

В листопаді 2021, згідно із detector.media, в компанії були обшуки. Імовірно обшуки були пов'язані, з тим що 29 жовтня 2021 СБУ повідомила про затримання “лобіста” шоубізнесу під час спроби підкупу депутата Верховної Ради.

Лідер гурту “Антитіла” Тарас Тополя повідомив, що СБУ затримала директора УЛАСП Олександра Нікіна під час спроби підкупу нардепа “Слуги народу” Олександра Санченка. Також зазначається, що частину грошей (на підкуп) виділив засновник Comp Music Олег Долінський. За чутками, за $100 тисяч Нікін пропонував відтермінувати або зняти з порядку денного парламенту законопроєкт № 5572 про авторські права, який мав перезапустити сферу зі збору та розподілу роялті за використання музики.

Згідно epravda.com.ua, за 2013, Нікін був довіреною особою ексміністра освіти за часів Януковича – Дмитра Табачника. Згідно із розслідуванням delo.ua за січень 2022, партнери Долінський та Нікін – монополізували ринок роялті та розробили тіньові схеми відмивання грошей.

Тобто засновник музичного лейбла Comp Music прямо пов’язаний з відмиванням грошей та монополізацією ринку роялті – і це лише один з аспектів діяльності лейбла, його засновника та, забігши наперед, головного бенефіціара.

Дохід ТОВ "Комп Мюзік" від російської федерації

Факти про компанію Comp Music
 1. На Яндекс.Музиці компанія має активний обліковий запис, та продовжує публікувати пісні, які доступні лише з російського IP (1, 2). Всього відомо про 560 релізів (список) від профілю Comp Music, з яких 40 у 2022.
 2. У 2022 публікували таких виконавців: Був'є та Олександр Положинський, Іван Ганзера та Nesterchuk, Каблуками по Брусчатке, Олександр Біденко, Олена Яловик, Піккардійська Терція та SASHKA, Софія Єгорова, Тепла Лампова Хунта, Широкий Лан, adm:t, AIDA, Bad Sasha, DJ WeWeR та BAHRYANA, Eliza Lir, Khayat, KOVALEVA, Kozak System, LeTAY, MILA TALAN, Molfar, PROBASS ∆ HARDI, Yarima. 
 3. Також імовірно публікуються в VK. Приклад пісень які викладені на Яндекс.Музиці та є в VK: 1, 2, 3, 4, 5
Сторінка на Яндекс.Музиці, що належить ТОВ "Комп Мюзік"

OSINT-спільноті Molfar найбільш прикро чуто, що від імені Comp Music у списку опублікованих виконавців на платформі Яндекс.Музика – містяться аж чотири сингли виконавця під назвою Molfar. Щобільше – один з чотирьох синглів був опублікований у 2022 році!

Бенефіціари ТОВ "Комп Мюзік"

Бенефіціарами ТОВ "Комп Мюзік" є усього лише дві людини, обидві носять одне прізвище, бо імовірно є подружжям.

Долінський Олег Анатолійович (15.09.1959) – директор, володіє 75% компанії. Разом з імовірною дружиною Інною, на 1997 володів Науково-Виробничим ТОВ “Комп” (в стані припинення). Значиться головою наглядової ради “Коаліції аудіовізуальних і музичних прав”, яка займається збором, розподілом та виплатами роялті за кабельну ретрансляцію об’єктів авторського права і суміжних прав. Входить до наглядової ради Громадської спілки "УЛАСП".

Його імовірна дружина – Долінська Інна Миколаївна – володіє 25% компанії. Також є бенефіціаром у компаніях: Асоціація “Музичної Індустрії України", асоціація “АЗМП”, ТОВ “Комп Мюзік Паблішинг”, ТОВ “ДК Комп Лімітед”, ТОВ “Вендор Мьюзік”, ТОВ “Музична Бібліотека”, Науково-Виробниче ТОВ “Комп” (в стані припинення).

Вочевидь російські ринки збуту є занадто ласими. Певно якби Олег та Інна на початку повномасштабного вторгнення проживали в одній з затишних багатоповерхівок Маріуполя – вони б знайшли час позбутись зв’язків з російською федерацією. 

Believe | Believe Music

Музичні дистриб’ютори та лейбли, якими володіє Believe Music

Спершу трохи пояснень: навіщо ми говоримо про компанію Believe, адже вона французська, а не українська. До того ж ця компанія не є лейблом, на який підписуються артисти. Радше це власник інших лейблів, які своєю чергою просувають артистів. 

Річ у тім, що компанія Believe Music створена для швидкої й масштабної популяризації артистів. Співпраця з Believe кратно збільшує кількість прослуховувань треків, та відкриває великі можливості для подальшого масштабування проєктів. Простий приклад: артист може зайнятись дистрибуцією власних треків самостійно, може підписати контракт з лейблом, а може співпрацювати одразу з багатьма лейблами через Believe Music. В останньому випадку кількість прослуховувань композицій буде найбільша. Відповідно, більшими будуть й прибутки.

Проблема полягає в тому, що дистрибуція композицій від імені Believe відбувається без жодних моральних заборон. Музика артистів поширюється одразу і в Україні, і в росії, і в інших країнах світу. Класична ситуація, коли “музика не має без кордонів”. 

Believe (вартість компанії на березень 2023 – €884.80m) – публічна французька музична компанія, заснована у 2005 Denis Ladegaillerie (на зараз CEO), Arnaud Chiaramonti, Nicolas Laclias. Займається паблішингом та дистрибуцією музичних пісень. Believe Music продовжують оперувати на ринку України та на ринку росії, де активно набирають персонал та агресивно збільшують свою долю ринку. Також компанія володіє музичними дистриб'юторами та лейблами:

 1. Tunecore – платформа, що належить Believe, пропонує свої послуги з паблішингу та дистрибуції. Працюють із такими сервісами як Spotify, Apple Music, VK Музика, Яндекс Музика, YouTube, TikTok та іншими;
 2. Nuclear Blast – звукозаписний лейбл і розповсюджувач записів поштою з дочірніми компаніями в Німеччині, США та Бразилії;
 3. Naïve – французький лейбл звукозапису;
 4. AllPoints – французький лейбл звукозапису;
 5. Animal63 – французький лейбл звукозапису;
 6. Afm-records – німецький лейбл звукозапису;
 7. Massacre records – німецький лейбл звукозапису, розташований в Абштаті;
 8. Phases records – лондонський звукозаписний лейбл;
 9. Pivtl projects – лейбл, що спеціалізуються на хіп-хопі та R&B;
 10. Sharptone records – американський лейбл;
 11. Kithlabo (Inst) – партнер по маркетингу та просуванню індонезійських POP-музикантів; 
 12. Groove Attack – німецький музикальний дистриб'ютор.

У 2015 році в Believe інвестували інвестиційні компанії: Siparex Group та TCV (серед інвестицій є також Spotify).

Дохід Believe Music від російської федерації

Факти про компанію Believe Music

Треба окреслити, чому для нас важлива активність французської компанії в росії. У Believe Music українським та російським ринком займається один і той же відділ. Отже, компанія не бачить різниці: українські треки на російських платформах, чи російські треки на українських платформах – головне отримати прибуток.

 1. Згідно зі статтею Billboard, представник компанії заявив, що Believe Music зберігають всі свої операції у рф, щоб підтримувати своїх артистів, лейбли та захищати безпеку своїх людей, а також забезпечити доступ до виробництва та розповсюдження музики.
 2. Мають активний телеграм-канал під назвою Believe russia.
 3. Активна юрособа у рф – ООО “Белив Диджитал”, юрособою володіє французька АО “БЕЛИВ”, адреса якої вказана: “24 Рю Тулуз Лотрек, 75017 м. Париж”.
 4. Мають відділ “russia and CIS” компанії, який займається рф та країнами СНД. Вказують, що працюють на ринку рф з 2012, та мають штат >40 людей, в LinkedIn зазначено 23 співробітники у рф.
 5. Мають активну спільноту в VK.
Скриншот публікації Believe у російській соцмережі VK 

Хто представляє компанію Believe в Україні?

Ці люди не є прямими бенефіціарами усієї компанії, але вони точно отримають дохід від українського ринку та, оскільки це один і той самий відділ, також й російського ринку. 

 1. Alona Dmukhovska / Дмуховська Альона Ігорівна (12.07.1990) – вказана на сайті, як Label manager в Україні. Співзасновниця ГО “Музичний Експорт України” (сайт).
 2. Andrii Zaitsev (FB) – згідно з Li, Artist Relation Manager в Believe. Народився у рф.
 3. Stanislav Malikov – з січня 2022 Artist Relations Manager в Believe, Київ;
 4. Liubov Kevkhaian – згідно LinkedIn, Eastern Europe Director в Believe. В Believe почала працювати у 2013. 2013-2018 Head of Video russia & Eastern Europe (працювала одночасно з Україною та рф). 2019-2021 Head Of Sales & Distribution russia & Eastern Europe. 
 5. Viktoria Siniavskaia – згідно LinkedIn: Regional Managing Director – russia, Eastern Europe, Middle East, Turkey, Africa в Believe (також співпрацює з українським ринком). 2011 – 2020 – Head of Sales Believe russia and Eastern Europe в Believe.

Чому українським ринком в компанії Believe займаються в тому числі й громадяни рф? Гарне, проте досі відкрите питання. Було б добре поставити його шановним Believe Music. Цікаво також прояснити, як ведення бізнесу в росії корелюється з агресивним зростанням частки ринку? Бо ж росія й агресія, як відомо в Україні, це речі взаємопов’язані: гидотні за природою, та криваві у всіх можливих перспективах.

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

 

#Звʼязки з росією
Зв’язатися з нами