Аналіз пожеж у Росії: статистика та тенденції 2024 року

Від торгових центрів до великих промислових підприємств. Пожежі у Росії не вщухають й у 2024 році. Загоряння на енергетичних обʼєктах призвели до блекаутів у декількох регіонах Росії. Також помітно побільшало інцидентів на військових обʼєктах.

У дослідженні від Molfar пропонуємо ознайомитися із детальним аналізом пожеж у Росії протягом січня — квітня 2024 року, а також порівняємо дані з аналогічним періодом минулого року та окреслимо тенденцію загалом, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Тенденції та порівняння

262 пожежі зафіксовано з початку 2024 року на території Росії. Тоді як за весь 2023 рік було 939 загоряння (без урахування побутових). З цього виходить, що з січня цього року по квітень включно сталося майже близько 30% від кількості пожеж минулого року. Розглянемо це детальніше.

Червоним виділено найбільшу кількість згадок про пожежі. Жовтим — результати останнього аналізованого періоду

Бачимо, що в лютому та березні 2024 року кількість пожеж суттєво знизилась. Падіння може бути повʼязане з сезонними факторами. Утім, уже у квітні 2024 року статистика повернулась на рівень осені 2023 року. Торішній травень і червень залишаються “найспекотнішими” для Росії — там за два місяці було 227 пожеж. Якщо порівняти аналогічний період попереднього року, то ситуація трохи інша. У січні 2023 року зафіксовано 55 пожеж. У січні 2024 — вже 88. У квітні 2023 року було 64 значних пожежі у Росії, а у квітні  2024 — 73.

Які обʼєкти горіли у Росії найчастіше протягом 2022-2024 рр.

Що стосується типів пожеж, то склади та фабрики залишаються “лідерами” рейтингу за весь час спостереження, починаючи з початку повномасштабного вторгнення. З січня 2022 року до квітня 2024-го відомо про 1607 пожеж на території Росії, про які були публічні згадки. З них — 38.6% — це заводи, 36.2% — склади.

Де в Росії горить найчастіше з розподілом по типах обʼєктів

Московська та Ленінградська області мали найбільше пожеж від початку 2022 року. У Московській горіло 83 склади та 52 фабрики. У Ленінградській області згоріло 43 склади та 31 фабрика.

Від початку 2024 року бачимо, що ситуація з пожежами схожа на загальну картину минулих двох років разом узятих. Тут бачимо що 42% пожеж — це ті, що трапились на фабриках. 28% — це склади,  та близько 14% — різні ТРЦ. Трохи менше ніж 10% пожеж сталися на обʼєктах енергетичної інфраструктури. Порівняємо ці дані з аналогічним періодом минулого, 2023 року.

 

На початку 2024 року кількість пожеж на фабриках у Росії стала більшою. Натомість склади горять рідше. Торік ситуація була протилежною — більше горіли склади. 

Починаючи з 2022 року і до квітня 2024 було зафіксовано 1607 пожеж. Це лише ті, про які були знайдені публічні згадки, чи повідомлення у російських ЗМІ. Читайте про це у наших попередніх дослідженнях:

Q4 2023 — підсумки пожеж у 2023 році

Q3 2023 — склади та ТРЦ московської області у вогні 

Q2 2023 — аналіз гарячих точок Росії за три місяці

Q1 2023 — зростання кількості пожеж на початку 2023

20 складів щомісяця згорає в Росії

Починаючи з 2022 кількість пожеж на фабриках та складах залишається незмінно високою. У 2024 бачимо, що у Росії щомісяця горить 20 складів: побутові, будівельні, склади з медикаментами та електротехніки.

Розподіл пожеж по типах обʼєктів у першому кварталі 2024 року

Усього від початку 2024 року зафіксовано 262 пожежі на різних обʼєктах. Частка пожеж на фабриках — 42%. Та 28% від усіх пожеж — це склади.

Розподіл пожеж по типах обʼєктів у четвертому кварталі 2023 року

Ситуація у попередньому кварталі (наприкінці 2023) була майже аналогічна. Та початок 2024 року приніс Росії ще більше пожеж — 262 випадків проти 228 у попередньому кварталі.

У цьому сезоні, бачимо, що знову горіли військові фабрики. Зафіксовано як мінімум три таких пожежі у квітні 2024 року.  Так у Єкатеринбурзі горіло 4.5 тис. кв. м. на виробництві Уралмашзаводі. Друга пожежа на ОДК-Сатурн у місті Рибінськ, де виробляють та обслушговують газотурбінні двигуни для авіації та енергетики. Третя пожежа у місті Воронеж на заводі "ЭНИКмаш-В" який спеціалізується на виробництві електроізоляційних матеріалів та трансформаторів.

Ці графіки показують тенденції пожеж на різних типах обʼєктів у Росії  

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Західні інвестори у російській нафті та удари по НПЗ Росії: хто володіє акціями "Газпром" та "Лукойл" і яка позиція інвесторів? Дослідження Molfar

Про деякі випадки пожеж у росії з початку 2024 року

Тува: 21 постраждалий у пожежі на ТЕЦ

 

Наслідки пожежі на Шагонарській ТЕЦ

170 людей та 40 одиниць техніки гасили пожежу на Шагонарській ТЕЦ, республіка Тива. Загоряння сталося зранку 6 березня. В результаті постраждали 23 співробітники ТЕЦ, один помер у лікарні. Декілька тисяч людей лишились без опалення

"Заграва" над Москвою

Заграа у небі яка налякала жителів Москви

Вночі 13 лютого на сході Москви місцеві жителі повідомили про заграву у небі. У мережі поширювалося відео, на якому видно як горить нафтопереробний завод, що належить “Газпромнафті”. У російських новинах пишуть, що спалахнув факел нафтопереробного заводу. При цьому російське МНС заявило, що "активних пожеж у Москві немає" та “це планові роботи”. Але очевидці писали, що бачили швидку та дві пожежні машини, які їхали у бік пожежі. 

Вибух у Тюменській області

У російському Ханти-Мансійську горить трубопровід

Вибух 10 березня стався на газопроводі у Ханти-Мансійському окрузі Тюменської області. Заграву бачили у небі за декілька кілометрів від місця вибуху. Губернатор та представники місцевої влади взагалі не прокоментували цей випадок.

Відключення електростанції в Ростовській області

Два енергоблоки Новочеркаської електростанції зупинили через пожежу 25 березня. Загоряння почалося у трансформаторі. Про це у своєму Telegram написав губернатор ростовської області. Згодом роботу електростанції відновили.

“Новочеркасская ГРЭС” — це теплова електростанція у місті Новочеркаськ, Ростовська область РФ. Це основний обʼєкт електрогенерації у регіоні, бо від неї цієї живиться промисловість усього південного заходу області.

 

Виробництво трансформаторів згоріло

Пожежа на "Уралмашзаводі" сталася у виробничих приміщеннях

Пожежа на "Уралмашзаводі" сталася 1 квітня у цеху, де виробляють трансформатори. Вогонь охопив 4,5 тис. кв. м.і гасити його прибуло 64 рятувальника та 22 одиниці техніки. У будівлі обвалився дах, після чого вогонь швидко почав розповсюджуватися. Водночас керівництво "Уралмашзаводу" заперечило, що пожежа була на їхньому підприємстві. 

Рибінськ. Пожежа на заводі з виробництва двигунів

Наслідки пожежі на підприємстві “ОДК-Сатурн”

У місті Рибінськ, Ярославської області РФ, сталася пожежа на підприємстві “ОДК-Сатурн”.  Вогонь охопив один з виробничих цехів. Площа пожежі склала 3 кв. м. Відомо, що були постраждалі, але деталі російські медіа не розголошували.

ОДК-Сатурн (рос. — Объединенная двигателестроительная корпорация — Сатурн) — це російське підприємство, що спеціалізується на розробці, виробництві, та обслуговуванні газотурбінних двигунів для авіації та енергетики. Воно є частиною “Объединенной двигателестроительной корпорации” (ОДК), яка входить до складу державної корпорації “Ростех”.

Пожежа на заводі «Електроізоліт» у Хотьково

Пожежа на заводі “Електроізоліт” у місті Хотьково

3000 кв. м. згоріло у Московській області, у місті Хотьково. Горіла покрівля виробничого цеху. Звідти евакуювали людей. Про загиблих та постраждалих не повідомляли. Ймовірно, ця пожежа стосувалася заводу “Електроізоліт” (це підприємство спеціалізується на виробництві електроізоляційних матеріалів).

 

З початку 2024 року зафіксовано 262 пожежі. Пожежі на енергетичних обʼєктах спричинили блекаути у кількох регіонах Росії. Найбільше вогняних інцидентів було у Московській та Ленінградській області — там щомісяця горить понад 20 складів. Схоже, що у цих областях у росіян найбільші проблеми з пожежною безпекою. Ми також спостерігаємо, що дедалі частіше російська влада замовчує пожежі.

Загалом же від початку 2022 року й до кінця квітня 2024 року вже зафіксовано 1607 пожеж. І, схоже, ця тенденція тільки набирає обертів.

 

 

 

 

 

 

#Москва #Війна #аналітика
Зв’язатися з нами