Blum — новий Humster Kombat, власники якого — росіяни. Фактчек і деанон від Molfar

14/06/2024
 

Не встигло суспільство оговтатися від “тренду” із Humster Kombat, як в український інфопростір почали пролазити нові “проєкти”. Йдеться про Blum. 

Molfar встановили, що “крипто-тапалка” Blum — російський продукт, а його власники працювали в mail.ru, виступають на конференціях у рф та сплачують в росію податки.
 

 

Чому не слід читати “Труху” ми вже колись розповідали. Сьогодні вкотре зауважимо, що цей паблік є шкідливим, і як доказ — реклама “проєкту” Blum, в який “потрібно залітати якнайшвидше”. Але в рекламному дописі жодного слова про те, що власники — росіяни.

Скриншот рекламного допису про Blum у tg-каналі Труха

Ба більше, у відео, яке публікує Труха разом із текстом допису, є спікер, що розповідає про переваги Blum. Цей спікер —  Смєркіс Володимир Юрійович (рос. Владимир Смеркис Юрьевич), співзасновник та виконавчий директор у Blum. І він — росіянин.

 

Що таке Blum?

 

Blum — криптобіржа з підтримкою 30+ блокчейн-платформ, яка створила TG-гру “тапалку” BlumCryptoBot. Якщо коротко, то користувачам пропонують натискати кнопку і, начебто, таким чином забирати винагороду. А у форматі легких ігор пропонують “заробляти” додаткову винагороду.
 

Формат схожий на Humster Kombat, чи не так? Як, власне й те, що це — російський продукт.
 

Застосунок, згідно з Privacy and Policy оперується юрособою Blum Labs Inc (ймовірно, зареєстрована 27.03.2024 році в Панамі). 

 

Blum заснований Глєбом Костарьовим, що працював керівником Binance у росії та “СНД” (12) та співзасновником й партнером Володимиром Смєркісом, про якого розкажемо докладніше нижче.  А ведучий розробник проєкту Blum — Володимир Масляков, колишній засновник Exante.


У статті також згадується, що Смєркіс брав участь у “декількох спірних проєктах, що викликають питання у прозорості та надійності”. Ймовірно, йдеться про криптоінвестиційний проєкт Tokenbox.io. Масляков також “критикувався за участь у сумнівних проєктах”, а Костарьов — за чутки про конфлікти у Binance, через які він і покинув компанію. 
 

У березні 2024 року Binance Labs обрала Blum у 7 турі програми-акселератора для стартапів.

 

Власники Blum — росіяни. Деанон на Володимира Смєркіса 

Якщо переглянути профіль Смєркіса в LinkedIn, то, орім його “успішного успіху” легко можна зрозуміти, що він — росіянин. Хоч і пише, що проживає в Дубаї

Скриншот із профілю Смєркіса в LinkedIn

Вчився у російському економічному університеті імені Плеханова. До створення Blum працював в криптобіржі Binance як General Manager Russia та General Manager CIS (123).  Схоже, що Смєркіс також працював у Mail.Ru Group й був там заступником віцепрезидента з міжнародного розвитку. 

 

Владимир Смєркіс не нехтує виступами на різних конференціях у росії. Так, у квітні 2024 року він виступав (12) з лекцією у московському державному інституті міжнародних відносин. 
 

Також він є серед запланованих спікерів на конференції “Tech Week”, котра пройде з 26 по 28 червня у москві, в “Сколково”. Схоже, планує розповідати, як росії позиціюватися на світовому крипторинку.

Скриншот із сайту конференції, де Смєркіс — серед спікерів

Смєркіс — ще й автор книги про створення стартапів “Силиконовые дали” та однойменного подкасту, основний трафік якого йде з росії та Грузії.


Владимир Смєркіс є індивідуальним підприємцем у росії з діяльністю в ІТ. А ще він —  співзасновник активної юрособи ООО "Хеллоу Бот", де серед інших засновників Ахтямов Яків Сергійович (рос. Ахтямов Яков Сергеевич), фінансовий менеджер, та Копилов Антон Сергійович (рос. Копылов Антон Сергеевич). 


Станом на лютий 2024 року, ця юр.особа має заборгованість у сплаченні податків —  2 тисячі рублів. Податки не платять з 2018 року.
 

До липня 2023 року Смєркіс був в юр.особі ООО "Интернет поставка"виторг якої, станом на 2023 рік, склав 21,9 мільйона рублів.

 

Контакти засновників Blum


Смєркіс Володимир Юрійович

Дата народження: 25.06.1984 р.н.

Соцмережі: FBTWVKInst

Контакти: +79065415212, +79163447722 (ймовірний), +79262292952

[email protected][email protected],

Паспорт рф: 4515127200 

ІПН рф: 772270320369

СНІОР: 14018597148.

 

Костарьов Глєб Вікторович 

Дата народження: 11.09.1990 р.н.

Соцмережі: VKInstTG1TG2

Контакти:  +79132289175, [email protected] 

Паспорт рф: 4510973638

ІПН рф:  771595979410

 

Hamster Kombat, Mellstroy та російське ГІБДД

 

В Googe Play гра опублікована від Caruzo Apps, які також є паблішерами Hamster Combo: PvP Kombat - гра, (Googole Play) та Smurf Cat - гра з покликанням на російський мем “Шайлушай” (Google Play).


В url Blum на Google Play є com.mellstroy.table. Ймовірно, це “великодка” на білорусько-російського треш-блогера Mellstroy, який під час стриму вдарив дівчину головою об стіл, стрімить онлайн-казино та проводить онлайн-трансляції з російськими реперами. Раніше гра з таким url називалась Mellstroy The Game — Меллстрой, а в описі пропонували “досягти висот” у житті Андрєя Буріма “Меллстроя”.

 

В URL-адресі застосунку Hamster Combo: PvP Kombat присутнє “com.gibddmreo”. Це також зустрічається у URL-адресі застосунку російського “ГИБДД МРЭО” Google Play. Станом на червень 2024, за цим посиланням знаходиться гра.

Як бачимо, російський продукт намагається проникнути в український суспільний простір, заманюючи ненавʼязливими розвагами й обіцяючи легку винагороду. Ми вкотре закликаємо бути уважними та пильними щодо контенту, який публікується в таких пабліках, як “Труха”, а також перевіряти “безплатний сир у мишоловці”, адже він може тхнути росією. 

 

#Деанон #Глобал #Айті #Москва #Війна #лнр та днр #аналітика #пропаганда #Звʼязки з росією
Зв’язатися з нами