ПрАТ “Волиньобленерго”: входить до “Групи Юрія Бойка” (ОПЗЖ), акціонери пов’язані з рф

ПрАТ “Волиньобленерго” є однією з найважливіших стратегічних інституцій України, хоча й належить приватним акціонерам. Обидва мажоритарних акціонери компанії пов’язані з російською федерацією.

Згідно з інформацією на офіційному сайті компанії: головний офіс ПрАТ «Волиньобленерго» розміщено в центрі Волинської області, Луцьку. До складу ПрАТ «Волиньобленерго» входять 17 філій, компанія обслуговує понад 373 000 фізичних та 13 000 юридичних споживачів.

Кількість абонентів ПрАТ «Волиньобленерго»

Щоб осягнути долю ринку ПрАТ «Волиньобленерго», уявіть собі понад 2,5 тисячі дев’ятиповерхових будинків, в кожному з яких по 4 під’їзди, а поряд із цим величезним масивом будинків – 13 тисяч підприємств різного розміру. Усіх цих абонентів живить ПрАТ «Волиньобленерго».

Головні акціонери ПрАТ “Волиньобленерго” мають зв’язки з російськими структурами:

 • АТ "Онікс" – доля власності 75,4%: належить Анатолію Бойко, сину нардепа від ОПЗЖ Юрія Бойка;
 • ТОВ "КУА "Сварог Ессет Менеджмент" – доля власності 21,19%: належить кіпрській Energy Standard Fund Management, якою до накладання санкцій у 2015-му володів російсько-український бізнесмен Констянтин Григоришин.

Це ставить одну з головних енергетичних компаній країни у критично вразливе положення. Аґенція Molfar зібрала ґрунтовні докази зв’язків ПрАТ “Волиньобленерго” з російською федерацією: чому це важливо, як так сталося, хто в цьому винний, які є шляхи розв'язання проблеми – все це далі в нашому OSINT-розслідуванні.

❗️ Нагадаємо що раніше ми вже публікували розслідування про українські компанії, які досі не можуть відмовитись від ведення бізнесу з рф:

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

У чому полягає проблема ПрАТ «Волиньобленерго»?

Обидва мажоритарних акціонери ПрАТ «Волиньобленерго», яким сумарно належить 96.59% компанії, мають зв’язки з російською федерацією. Директор ПрАТ «Волиньобленерго» раніше працював в компаніях, де бенефіціарами були підсанкційні росіяни, і де проводились обшуки через ухилення від сплати податків.

1️⃣ 75,4% ПрАТ «Волиньобленерго» належить АТ "Онікс", яким володіє Анатолій Бойко, син нардепа від ОПЗЖ Юрія Бойка.

Зв’язки Анатолія Бойка з сім’єю, російськими компаніями та особами
Бойко Анатолій Юрійович (23.08.1981), син депутата від ОПЗЖ Юрія Бойка

Так, син того самого Юрія Бойка, який 26 лютого 2022-го був в ефірі російського пропагандиста Соловйова прокоментував, що рф не стріляє по будинках цивільних і що взагалі “не треба читати українські новини”. З 2016-го комітет з розвідки США розслідував вплив росії на президентські вибори США, у своєму звіті вказали, що встановили прямі зв’язки Юрія Бойка з Дмитром Фірташем, а також через їх спільну компанію – з політичним консультантом Paul Manafort, який консультував Трампа, Януковича та Бойка. Водночас в цьому ж звіті агентом ФБР Richard Gates Бойко названий посередником між Януковичем і путіним, оскільки Бойко декілька разів літав у рф.

Варто відзначити, що станом на 2023-й рік – ПрАТ «Волиньобленерго» продовжує належати до “Групи Юрія Бойка”. 

Отже – головний акціонер ПрАТ «Волиньобленерго» є сином скандального депутата від ОПЗЖ. Одначе ми пропонуємо судити Анатолія Бойка по його власних справах. 

 1. З березня 2018-го по січень 2019-го був власником ТОВ Стрім Капітал, на яке в грудні 2019-го відкрили кримінальне провадження №42019100000000779, де було звинувачено ряд фірм у допомозі в ухиленні від сплати податків та їх незаконної мінімізації. До кінця 2021-го проходили обшуки в рамках проваджень, кінцевого рішення суду по кримінальному провадженню немає.
 2. Бойко через свій фонд АТ Фенікс володіє ТОВ “Акваресурс-1”, яке у 2017-му році звинуватили в допомозі фіктивним фірмам у переведенні в готівку отриманих кредитів. Також компанія проходила по декількох кримінальних провадженнях №12015000000000405 як підозрювана фірма з фіктивною діяльністю (1, 2, 3), через суд детективи отримали доступ до документації компаній, а судові справи щодо доступу до речей було розділені на декілька окремих. Згідно зі статтею, було відкрите кримінальне провадження №12015000000000405 щодо несплати податків компаніями Дмитра Фірташа, ПАТ “Ривнеазот” та ПрАТ “Северодонецкое объединение азот”, та відмивання грошей через страхові компанії Юрія Явтушенка, СК "Орли", СК "Саламандра", СК "Дім страхування", СК "Ильичевская". Страхові компанії заключили фейкові контракти на страхування з підконтрольними компаніями на загальну суму $178.54 мільойнів. У 2019-му СБУ ще раз провели обшуки в страхових компаніях. Згідно з судовою справою, в жовтні 2022-го ДБР зобов'язали в судовому порядку і надалі розглядати кримінальне провадження, оскільки воно було залишено без розгляду, хоча докази по справі були.
 3. Також Анатолій Юрійович Бойко пов’язаний з доведенням до банкрутства державного підприємства. З вересня 2020-го він є власником 100% АТ "Онікс". У 2020-му Онікс створили юрособу ТОВ "Хімічні Інноваційні Технології" (ХІТ). У 2021-му остання компанія викупила активи ТОВ “Українська Хіміко-Енергетична Компанія” (УХЕК), яка виробляє хімічні речовини та робить вибухівку. УХЕК своєю чергою викупила активи державного заводу ТОВ “НВП “Зоря” (який увійшов до складу ДП Хімічний завод Південний) по виробництву вибухівки. Після покупки активів, ХІТ надали в аренду виробничі потужності ТОВ “НВП “Зоря”, при цьому, створивши нове підприємство ТОВ “НВК “Зоря Медіапро”, яке було прямим конкурентом державного підприємства та працювало на його виробничих потужностях через що державне підприємство збанкрутувало. Дозвіл на створення нової компанії та оренду виробничих потужностей Антимонопольний комітет України не давав, за що компанії отримали штраф в $6 тисяч, але нову компанію не анулювали.

Як висновок: головний акціонер ПрАТ «Волиньобленерго», окрім зв’язків з російською федерацією через свого скандального батька, причетний до ряду справ з ухилення від сплати податків, відмивання грошей та умисного банкрутства державного підприємства.

2️⃣ 21,19% ПрАТ «Волиньобленерго» належить ТОВ "КУА "Сварог Ессет Менеджмент", яким до накладання санкцій у 2015-му володів російсько-український бізнесмен Констянтин Григоришин.

Зв’язки ПрАТ «Волиньобленерго» з російськими компаніями, особами

ТОВ "КУА "Сварог Ессет Менеджмент" належить (99%) кіпрській Energy Standard Fund Management, яка до накладання санкцій у 2015-му належала російсько-українському бізнесменові Констянтину Григоришину.

Другий мажоритарний власник ПрАТ «Волиньобленерго» – Констянтин Григоришин, доля власності 21,19% – є громадянином російської федерації. У 2016-му році він отримав українське громадянство, хоча на той момент вже був громадянином рф та Кіпру.

Ймовірно, щоб не підпасти під дію санкцій, Григоришин переписав власні активи на свого фіндиректора та однокласника з подвійним громадянством Швейцарії та України, Пивоварова Леоніда Аркадійовича, який на лютий 2023-го має нерухомість в анексованому Криму. За цих обставин в українських активах Григоришина та його групи компаній “Energy Standard” на лютий 2023-го залишається директором Марков Максим Олександрович, чий брат-близнюк має російське громадянство та на 2021-й був бізнес-партнером Григоришина в російській юрособі. Ймовірно, Максим Марков також має російське громадянство, оскільки на лютий 2023-го його російські ІПН та СНІОО (СНИЛС) є дійсними, у своєму OK Максим також вказує локацію “москва”. Головним офісом Energy Standard є москва, де знаходяться її працівники.

3️⃣ Керівники ПрАТ «Волиньобленерго»

Директором ПрАТ «Волиньобленерго» є Севідов Сергій Васильович, котрий раніше також працював в енергетичних компаніях, де бенефіціарами були підсанкційні росіяни-бізнесмени Олександр Бабаков, Євген Гінер, Михайло Воєводін

Сім’я Севідових працює три покоління на керівних посадах в Полтаваобленерго, де під час роботи Сергія в компанії проводились обшуки через ухилення від сплати податків ТОВ "КУА "Сварог Ессет Менеджмент". Син Сергія, працює заступником керівника АТ “Полтаваобленерго”. У FB відстежує російський інформаційний канал “рупор москвы”. Батько Сергія з 1962 року був директором АТ “Полтаваобленерго” протягом 30 років. 

Чому це важливо?

Агресивна повномасштабна війна та геноцид українського народу з боку російської федерації тривають вже понад рік. Щобільше, 9 квітня 2022-го року Україна ввела повне торгове ембарго проти рф, а 15 вересня 2022-го року – повністю заборонила діяльність ОПЗЖ. 

З усім тим, ПрАТ «Волиньобленерго» – живий доказ того що заборони можна обійти. Дві особи, кожна з яких має зв’язки з рф, володіють однією з найбільших енергетичних компаній України! Звучить сюрреалістично, але такою є реальність, в якій ми з вами живемо.

До того ж через ПрАТ «Волиньобленерго» її власники мають доступ до стратегічно важливої державної інформації, що стосується енергетичної інфраструктури України. І це ще не все: легальний статус власників престижної компанії буквально “відкриває нові двері” перед акціонерами. Так, Анатолій Бойко з квітня 2021-го року є одним із засновників IT-хабу в ​​аудиторії ФІОТ КПІ ГО "Розвиток IT Освіти", де інші засновники – викладачі КПІ. Серед партнерів ГО вказали ГК Tolk, що належить Крупку Володимиру Петровичу, який з 2017-го по 2019-й був співвласником УкрІстГаз – власника 75% ПрАТ «Волиньобленерго» з 2013-го по 2017-й роки. У 2021-му вони підписали меморандум про співпрацю з Міністерством цифрової трансформації, де зокрема був присутній Борняков, іншими партнерами, згідно зі статтею, є ІТ-компанії Genesis, EPAM, Luxoft, Global Logic, SoftConstruct, Cisco.

Як ви можете бачити, зв’язки з рф не тільки не перешкоджають діловим стосункам акціонерів ПрАТ «Волиньобленерго», а навпаки – вони допомагають їм увійти в інші сфери українського бізнесу. А заразом заручитись підтримкою Мінцифри та світових IT-гігантів!

Як розв’язати проблему ПрАТ «Волиньобленерго»?

Майно таких компаній можна і треба націоналізовувати. Якщо правильно донести інформацію до державних органів, вони можуть ініціювати процедуру націоналізації майна на користь народу України. 

Що для цього потрібно робити?

 1. Поділитись цією статтею із журналістами та власною аудиторією.
 2. Підтримати колективну ініціативу створення петиції до Президента України з метою націоналізації активів ПрАТ «Волиньобленерго».

Перше що необхідно отримати – це суспільний резонанс. Якщо справа ПрАТ «Волиньобленерго» набуде розголосу, ми зможемо швидко набрати необхідну кількість голосів для підписання петиції. 

Хто винний в тому, що ПрАТ «Волиньобленерго» опинилась в такій ситуації?

Все почалось з того, що Кабінет Міністрів Миколи Азарова 21.11.2013 затвердив умови приватизації «Волиньобленерго». До цього 75% акцій компанії належали державі, ще 20% – кіпрському офшору Garensia Enterprises Limited, пов'язаному з Костянтином Григоришиним (громадянин рф). 

Потім, з 2013-го по 2017-й роки 75% акцій належало УкрІстГаз (наразі закрите). Цією компанією володіла австрійська ITONS Holding GmbH, а 99% цієї австрійської компанії – належали кіпрській компанії San Posidanius Investments Limited. Таким чином, після приватизації до 2017-го року включно, 75% компанії «Волиньобленерго» належали офшорним компаніям. Але вже тоді їх прямо пов’язували з лідером опозиційного блоку Юрієм Бойком.

Потім з 2018-го до 4 кварталу 2020-го – 75% акцій «Волиньобленерго» належало тій самій кіпрській компанії San Posidanius Investments Limited, але директором була вказана вже інша особа – Рубен Захарян, австрійський юрист.

Станом на березень 2023-го року власниками ПрАТ «Волиньобленерго» є:

 • ТОВ "КУА "Сварог Ессет Менеджмент" від імені пайового закритого фонду Сьомий – власник 21.19% акцій;
 • АТ "Онікс" – власник 75.47% акцій з 4 кварталу 2020-го;
 • 2,28% – акціонери юрособи (нерезиденти);
 • 0,85% – 3383 акціонерів фізичних осіб;
 • 0,21% – акціонери юрособи (резиденти).

Провина за передачу ПрАТ «Волиньобленерго» у руки пов’язаних з рф акціонерів лежить на Кабінеті Міністрів Миколи Азарова, який ініціював приватизацію підприємства, та російсько-українському бізнесменові – Григоришинові Костянтинові Івановичу. Останній досі володіє понад 20% ПрАТ «Волиньобленерго» через ймовірного номінального власника (громадянство Швейцарії та України), який має нерухомість в анексованому Криму!

Як OSINT-аґенція Molfar провела це розслідування? 

Перше й найголовніше – ми стежили за розвитком ситуації навколо «Волиньобленерго» ще з 2019-го року. Це суттєво полегшило проведення розслідування, оскільки фігуранти й ключові особи вже були нам добре знайомі. 

По-друге, ми використали простий спосіб під назвою “від зворотнього”:

 • відкрили інформацію про компанію ПрАТ «Волиньобленерго» на OpenDataBot;
 • вивчили всі компанії та всіх осіб, які публічно зазначені пов’язаними з ПрАТ «Волиньобленерго»;
 • додатково зібрали інформацію по кожній особі та компанії поза контекстом ПрАТ «Волиньобленерго»;
 • структурували дані, провели лінії зв’язків між дослідженими компаніями та особами;
 • написали статтю по ключових аспектах. 

Звісно ж ми проводили детальний аналіз кожного фізичного та юридичного фігуранта справи по соцмережах та юридичних реєстрах, які нам вдалось знайти. Так ми отримали ще більше потрібної інформації та точно підтвердили зв’язки між компаніями й особами, що фігурують в розслідуванні. 

Отримати додаткову інформацію щодо ПрАТ «Волиньобленерго» ви можете 👉 за цим посиланням

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Україна #Внутрішні вороги #Фінансове шахрайство
Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами