OSINT дайджест #18

Новий тиждень приніс нам зміну погодних умов, неймовірні краєвиди заходу сонця та світанків, новини про продовження карантину та пом'якшення його обмежень. Серед знахідок OSINT – новий посібник з верифікації, цікава стаття про імена-синоніми, листування неонацистів на Discord та безцінні документальні стрічки в розділі Corona.

  • Імена-синоніми при пошуку в Aleph
  • Посібник з верифікації
  • Пошук облікового запису Flickr по e-mail
  • RegEx-пошук у Chrome
  • Збір даних про неонацистів на Discord

Стаття: Імена-синоніми при пошуку в Aleph

Aleph – глобальний архів проекту OCCRP, який складається з 222 млн. об'єктів з 305 датасетів у 233 країнах. Щоб допомогти журналістам, які використовують цей архів, OCCRP додала в пошуковий механізм імена-аналоги для 41 мови та п'яти алфавітів. Тепер в Aleph можна знайти резидента України на ім'я Олександр, який відкрив банківський рахунок у Великій Британії під ім'ям Aleksandr (або Alexander). У статті можна дізнатися, як у цьому OCCRP допомогла Wikipedia.

Посилання:

https://link.medium.com/sDGzuwPLc6

Книга: Посібник з верифікації: дезінформація та маніпуляції в медіа

На сайті компанії Atoses використовувалися стокові фото у розділі про співробітників – ілюстрація з книги, розділ 8: Розслідування вебсайтів

Craig Silverman опублікував третє видання “Посібника з верифікації”. Це чудовий посібник для журналістських розслідувань, в якому на конкретних прикладах розглянуті методи перевірки акаунтів у соцмережах, виявлення ботів, діпфейків та інших форм дезінформації та маніпуляції у медіа.

Посилання на третє видання: https://datajournalism.com/read/handbook/verification-3

Перше видання доступне українською мовою:http://verificationhandbook.com/book_ua/

Друга книга, “Посібник з верифікації для журналістських розслідувань”, доступна російською: http://verificationhandbook.com/book2_ru/

Покрокова інструкція: Пошук облікового запису Flickr по e-mail

Flickr має вбудований інтерфейс пошуку облікових записів, колекцій, фотографій

Академія Aware Online опублікувала чергову витончену інструкцію, яка дозволяє знайти обліковий запис Flickr за адресою електронної пошти. Сервіс зображень Flickr часто ігнорують як джерело розвідки. Однак це додатковий ресурс, який варто перевірити під час пошуку користувача та отримання метаданих знімків.

Посилання: 

https://www.aware-online.com/en/email-to-flickr-account-part1/

Порада: RegEx-пошук у Chrome

Chrome Regex Search – корисне розширення для пошуку з використанням регулярних виразів. Тепер за допомогою їх на вебсторінках можна знайти та виділити ті специфічні комбінації даних, які вам необхідні.

Посилання:

https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-regex-search/bpelaihoicobbkgmhcbikncnpacdbknn

Порада: Збір даних про неонацистів на Discord

Discord – популярна платформа для створення ком'юніті з підтримкою VoIP та відеоконференцій. Сервіс спочатку позиціонувався як чат для геймерів, але незабаром став популярним серед ультраправих завдяки анонімності. Команда DDoSecrets розмістила для пошуку близько 10 млн повідомлень у групах неонацистів, раніше вилучених із серверів Discord. Вони точно зацікавлять журналістів та розвідників!

Посилання:

https://whispers.ddosecrets.com/

Документальне кіно: Digital Detectives

Катастрофа Boeing 737 авіакомпанії МАУ в Ірані, епідемія COVID-19 та інші гучні події крізь призму журналістських розслідувань, у свіжому документальному фільмі японської телекомпанії NHK. Обов'язково подивіться, щоб дізнатися, як робота розвідників та неурядових організацій змінилася за останні кілька років.

Посилання:

https://www.npostart.nl/2doc/20-11-2018/VPWON_1268457

Документальне кіно: Bellingcat: Truth in a Post-Truth World

Ще одна стрічка, цього разу переможець Еммі у номінації “Найкращий документальний фільм” у 2019 році. "Правда в епоху постправди" розповідає про те, як Bellingcat використовує ультрасучасні цифрові технології та краудсорсинг у боротьбі з фейковими новинами.

Посилання:

https://www.npostart.nl/2doc/20-11-2018/VPWON_1268457

Тест: OSINT Twitter Challenge

Давайте трохи відволічемося від роботи та пройдемо вікторину від Aware Online! Наскільки добре Ви орієнтуєтеся у пошуку в Twitter? 20 цікавих питань та 45 хвилин, щоб протестувати свої навички.

Посилання:

https://www.aware-online.com/quizzes/osint-twitter-challenge-en/

Гарного тижня та вдалого пошуку!

Джерело:

https://medium.com/week-in-osint/week-in-osint-2020-18-5bdacc55994

Дотичні розслідування
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?

Розбираємось у тому, хто насправді є ініціатором ідеї блокування Польсько-Українського кордону. Наведемо докази, що за цією акцією стоїть росія.

ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?
ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?

Розглянемо різні аспекти прослуховування: як зрозуміти, що ваш телефон прослуховують та які методи бувають. Наведемо приклади й розкажемо про штучний інтелект у прослуховуванні телефонів.

ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція
ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція

Розкриваємо деталі роботи чотирьох російських агентів, котрі поширюють свою діяльність у Європі та Африці, маючи тісні зв'язки з владою росії. Аналітики Molfar проаналізували дампи електронних листів цих агентів, які були надані українськими хакерами.

Зв’язатися з нами