OSINT дайджест #19

Цього тижня Sector035 представив спеціальний випуск дайджесту, присвячений корпоративній розвідці. Запрошений блогер із Мюнхена Маттіас Вілсон поділився обраними посиланнями, з яких розпочинає пошук даних про компанію. Ці ресурси допоможуть знайти першоджерела — національні громадські реєстри юридичних осіб та публікації в урядових газетах.

Тож почнемо :)

  • OpenCorporates
  • OpenGazettes
  • E-Justice
  • UK Companies House
  • Northdata
  • Patentscope
  • Crunchbase
  • ICIJ Offshore Leaks Database
  • OCCRP Aleph

OpenCorporates

Маттіас вважає, що пошук інформації про компанію починається із OpenCorporates. В базі дані про 180 млн компаній та 230 млн керівників бізнесу у 130 країнах. Відомості отримані з офіційних джерел, таких як національні відкриті реєстри або офіційні публічні повідомлення компанії. Посилання на першоджерела доступні у результатах пошуку.

Посилання:

https://opencorporates.com/

OpenGazettes

OpenGazettes — дочірній проект OpenCorporates, який збирає публікації офіційних урядових видань у країнах Європи, які називаються “вісниками”. Зможете перевірити деталі корпоративних подій: оголошення про ліквідацію компанії, зміну керівництва, проведення щорічних зборів. У пошук включено 15 млн публічних сповіщень у семи країнах. Як і у випадку з OpenCorporates, результати пошуку містять посилання на першоджерело.

Посилання:

http://opengazettes.com/

E-Justice

Портал Євросоюзу E-Justice містить розділ Registers із оглядом національних реєстрів країн ЄС. У ньому зібрані реєстри підприємств, земельних ресурсів та реєстри банкрутств, детальна інформація щодо кожного з них та опис можливостей платного та безкоштовного доступу.

Крім того, у розділі “Find a company” можна шукати компанію по всіх країнах ЄС та отримати доступ до меморандумів, фінансової звітності та наказів про вступ на посаду та припинення повноважень директора.

(Великобританія більше не є членом ЄС, але інформація про її підприємства буде доступна на порталі до закінчення транзитного періоду).

Посилання:

https://e-justice.europa.eu/

UK Companies House

На щастя, у Великій Британії власний реєстр компаній, з розширеним, у порівнянні з E-Justice, функціоналом. Доступний пошук компаній, зареєстрованих на людину. Також, за словами Маттіаса, в Companies House знаходяться офіційні документи філій британських компаній, зареєстрованих в інших країнах, в яких немає простого або безкоштовного доступу до реєстрів.

Посилання:

https://beta.companieshouse.gov.uk/

Northdata

Northdata збирає дані платних реєстрів, публічні сповіщення, дані про патенти та торгові марки, та надає доступ до безкоштовної бази даних німецьких компаній. Система формує лаконічні інтерактивні візуалізації – історію змін у компанії та діаграму зв'язків між компаніями та особистостями.

Посилання:

https://www.northdata.de/

Patentscope

Патенти, зареєстровані торгові марки, розкажуть подробиці про продукт компанії, а також про тих, з ким вона пов'язана. Patentscope – проект Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO). БД включає 84 млн патентних документів у 60 країнах (у тому числі патенти НДР та СРСР) та підтримує чотири сервіси машинного перекладу.

До речі, Маттіас нещодавно опублікував статтю про те, як за допомогою Patentscope перевірити зв'язки здобувача з конкурентами та знайти компанію по логотипу, обов'язково прочитайте:

https://keyfindings.blog/2020/05/03/using-the-wipo-ip-portal-for-osint/

Посилання:

https://patentscope.wipo.int

Crunchbase

Crunchbase – сервіс, який моніторить технологічні компанії та стартапи, а також надає рішення для маркетингових досліджень та пошуку інвестицій. У безкоштовній версії можна знайти подробиці про раунди фінансування, інвесторів та загальний капітал, залучений компанією.

Посилання:

https://www.crunchbase.com/

ICIJ Offshore Leaks Database

Компанії створюють підставні чи офшорні структури: кінцевих бенефіціарів не знайти в офіційних реєстрах. Дані, зібрані Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ), допоможуть розкрити деякі незаконні дії, пов'язані з ухилянням від податків та відмиванням грошей.

База даних Offshore Leaks містить інформацію про 785 тис офшорів у 200 країнах та дозволяє шукати як по компаніях, так і по бенефіціарам, а також відображає результати у вигляді схеми зв'язків.

Посилання:

https://offshoreleaks.icij.org/

OCCRP Aleph

Пам'ятаєте архів Aleph у статті про імена-синоніми з дайджесту за минулий тиждень? Глобальний архів проекту OCCRP складається з 222 млн об'єктів з 305 датасетів у 233 країнах, зібраних із відкритих джерел та завдяки витокам даних. База даних містить перехресні посилання між датасетами, а результати пошуку доступні у вигляді мережної діаграми та часового ряду.

Посилання:

https://aleph.occrp.org/

Ось такі варіанти пошуку використовує Маттіас для розвідки даних про компанії. Для вивчення конкретних осіб існує ряд додаткових інструментів та методів – від занурення у LinkedIn до пошуку корпоративної пошти у Hunter. Але це вже тема для окремого дайджесту!

Гарного тижня та вдалого пошуку! :)

Джерело:

https://medium.com/week-in-osint/week-in-osint-2020-19-c898f475c9a9

Зв’язатися з нами