OSINT дайджест #19

Цього тижня Sector035 представив спеціальний випуск дайджесту, присвячений корпоративній розвідці. Запрошений блогер із Мюнхена Маттіас Вілсон поділився обраними посиланнями, з яких розпочинає пошук даних про компанію. Ці ресурси допоможуть знайти першоджерела — національні громадські реєстри юридичних осіб та публікації в урядових газетах.

Тож почнемо :)

  • OpenCorporates
  • OpenGazettes
  • E-Justice
  • UK Companies House
  • Northdata
  • Patentscope
  • Crunchbase
  • ICIJ Offshore Leaks Database
  • OCCRP Aleph

OpenCorporates

Маттіас вважає, що пошук інформації про компанію починається із OpenCorporates. В базі дані про 180 млн компаній та 230 млн керівників бізнесу у 130 країнах. Відомості отримані з офіційних джерел, таких як національні відкриті реєстри або офіційні публічні повідомлення компанії. Посилання на першоджерела доступні у результатах пошуку.

Посилання:

https://opencorporates.com/

OpenGazettes

OpenGazettes — дочірній проект OpenCorporates, який збирає публікації офіційних урядових видань у країнах Європи, які називаються “вісниками”. Зможете перевірити деталі корпоративних подій: оголошення про ліквідацію компанії, зміну керівництва, проведення щорічних зборів. У пошук включено 15 млн публічних сповіщень у семи країнах. Як і у випадку з OpenCorporates, результати пошуку містять посилання на першоджерело.

Посилання:

http://opengazettes.com/

E-Justice

Портал Євросоюзу E-Justice містить розділ Registers із оглядом національних реєстрів країн ЄС. У ньому зібрані реєстри підприємств, земельних ресурсів та реєстри банкрутств, детальна інформація щодо кожного з них та опис можливостей платного та безкоштовного доступу.

Крім того, у розділі “Find a company” можна шукати компанію по всіх країнах ЄС та отримати доступ до меморандумів, фінансової звітності та наказів про вступ на посаду та припинення повноважень директора.

(Великобританія більше не є членом ЄС, але інформація про її підприємства буде доступна на порталі до закінчення транзитного періоду).

Посилання:

https://e-justice.europa.eu/

UK Companies House

На щастя, у Великій Британії власний реєстр компаній, з розширеним, у порівнянні з E-Justice, функціоналом. Доступний пошук компаній, зареєстрованих на людину. Також, за словами Маттіаса, в Companies House знаходяться офіційні документи філій британських компаній, зареєстрованих в інших країнах, в яких немає простого або безкоштовного доступу до реєстрів.

Посилання:

https://beta.companieshouse.gov.uk/

Northdata

Northdata збирає дані платних реєстрів, публічні сповіщення, дані про патенти та торгові марки, та надає доступ до безкоштовної бази даних німецьких компаній. Система формує лаконічні інтерактивні візуалізації – історію змін у компанії та діаграму зв'язків між компаніями та особистостями.

Посилання:

https://www.northdata.de/

Patentscope

Патенти, зареєстровані торгові марки, розкажуть подробиці про продукт компанії, а також про тих, з ким вона пов'язана. Patentscope – проект Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO). БД включає 84 млн патентних документів у 60 країнах (у тому числі патенти НДР та СРСР) та підтримує чотири сервіси машинного перекладу.

До речі, Маттіас нещодавно опублікував статтю про те, як за допомогою Patentscope перевірити зв'язки здобувача з конкурентами та знайти компанію по логотипу, обов'язково прочитайте:

https://keyfindings.blog/2020/05/03/using-the-wipo-ip-portal-for-osint/

Посилання:

https://patentscope.wipo.int

Crunchbase

Crunchbase – сервіс, який моніторить технологічні компанії та стартапи, а також надає рішення для маркетингових досліджень та пошуку інвестицій. У безкоштовній версії можна знайти подробиці про раунди фінансування, інвесторів та загальний капітал, залучений компанією.

Посилання:

https://www.crunchbase.com/

ICIJ Offshore Leaks Database

Компанії створюють підставні чи офшорні структури: кінцевих бенефіціарів не знайти в офіційних реєстрах. Дані, зібрані Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ), допоможуть розкрити деякі незаконні дії, пов'язані з ухилянням від податків та відмиванням грошей.

База даних Offshore Leaks містить інформацію про 785 тис офшорів у 200 країнах та дозволяє шукати як по компаніях, так і по бенефіціарам, а також відображає результати у вигляді схеми зв'язків.

Посилання:

https://offshoreleaks.icij.org/

OCCRP Aleph

Пам'ятаєте архів Aleph у статті про імена-синоніми з дайджесту за минулий тиждень? Глобальний архів проекту OCCRP складається з 222 млн об'єктів з 305 датасетів у 233 країнах, зібраних із відкритих джерел та завдяки витокам даних. База даних містить перехресні посилання між датасетами, а результати пошуку доступні у вигляді мережної діаграми та часового ряду.

Посилання:

https://aleph.occrp.org/

Ось такі варіанти пошуку використовує Маттіас для розвідки даних про компанії. Для вивчення конкретних осіб існує ряд додаткових інструментів та методів – від занурення у LinkedIn до пошуку корпоративної пошти у Hunter. Але це вже тема для окремого дайджесту!

Гарного тижня та вдалого пошуку! :)

Джерело:

https://medium.com/week-in-osint/week-in-osint-2020-19-c898f475c9a9

Дотичні розслідування
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic

Аналізуємо статтю The Atlantic, в якій журналісти пишуть, що перед ракетними ударами по Україні росія купує супутникові знимки у західних компаній. Аналітики Molfar перевіряють цю гіпотезу.

“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?
“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?

Фейки російської пропаганди про захисників "Азовсталі". Спільнота волонтерів Molfar разом із ГО "Спільнота Оленівки" підготували матеріал, що розвінчує брехливі тези кремля про захисників Маріуполя.

ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar
ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar

Бізнес яких країн допомагає росії у війні проти України, обходячи санкції, які були накладені на рф. Редакція сайту Molfar підготувала цей перелік на основі OSINT-розслідувань аґенції, які були опубліковані у період з травня 2023 по травень 2024 року.

Зв’язатися з нами