Розслідування взаємозв’язків ISPsystem, 1inch, ФСБ рф та крипто-бізнесменів

Спеціалісти Molfar провели власне розслідування щодо взаємозв’язків крипто-валютних операторів та колабораційних проєктів із федеральною службою безпеки країни-агресора – росії. Нам вдалося встановити факти, що пов’язують засновників проєктів із силовими структурами рф, а також підтвердити ряд махінацій компанії, які прямо чи опосередковано ошукали користувачів цих платформ. 

За результатами розслідування можна свідчити наступне: 

 • користування продуктами країни агресора є великою небезпекою, незалежно від вашого місцезнаходження;
 • західні користувачі ризикують щонайменше втратити персональні дані, щонайбільше – зазнати міжнародного переслідування за скомпрометованою справою силової організації країни-терориста росії;
 • українським користувачам компанія Molfar радить якнайшвидше закінчити будь-яку співпрацю із продуктами країни-окупанта, тому що всю наявну інформацію уряд рф усіми способами використовує для торгово-економічної експансії та ведення загарбницької війни проти демократично налаштованих країн.

Далі наведемо подробиці розслідування, але спершу розкажемо як до нас прийшла ідея спрямувати свій фокус уваги саме на ці компанії.

Недоречний прес-реліз, “випадковий” витік інформації

Аналітики Molfar під час збору інформації помітили цікаву статтю, у якій один із користувачів платформи ISPsystem “випадково” отримав від компанії офіційного листа із “зайвою” інформацією. У листі сухим юридичним тоном була викладена інформація про те, що від сьогодні ISPsystem почала тісну співпрацю з ФСБ рф. У цьому ж листі було наведено інформацію про біржу 1inch – нібито вона відповідає всім критеріям “імпортозаміщення” і тепер також буде надавати “підтримку сумісному проєкту ISPsystem та ФСБ рф”. 

Скриншот отриманого листа

Такий самий лист отримали всі користувачі продуктів ISPsystem, у тому числі англомовні. Лист викликав обурення серед користувачів. Компанія ISPsystem після цього “інциденту” опублікувала офіційне звернення, у якому мова йшлася про те, що “CRM система компанії зазнала хакерської атаки, у зв’язку з чим користувачі отримали листа, інформація у якому не відповідає дійсності”. 

Скриншот офіційного звернення

Виходячи з наявної інформації точно встановити чи справді CRM система ISPsystem була пошкоджена зловмисниками – неможливо. Будь-які прямі обвинувачення компанії чи твердження на її захист будуть виглядати не серйозно через відсутність достатньої кількості доказів. 

Проте є факти, які заперечувати неможливо – це докази зв’язків засновника компанії 1inch із ФСБ рф. Аналітики Molfar провели розслідування, основні положення якого наведені нижче. Пропонуємо вам ознайомитись і зробити власні висновки.

1inch та зв’язки з ФСБ рф

Компанія-розробник DEX агрегатора цін обмінників криптовалют 1inch. Заснована у травні 2019 року росіянином Антоном Буковим та Сергієм Кунцем на Нью-Йоркському хакатоні ETHGlobal. Має власний токен 1inch на блокчейні Ethereum.

У березні 2020 року зареєстрували делаверську юридичну особу 1inch Corporation і в жовтні 1inch Limited на BVI. Є юридична особа на Кайманових островах, через яку було випущено токени 1inch (1, 2, 3).

Запуск платформи відбувся у серпні 2020. У 2021 році 1inch Network представила 1inch Network DAO Treasury, децентралізовану організацію, яка керує параметрами мережі, дозволяючи власникам 1inch голосувати за ключовий протокол і отримувати винагороду за управління.

З травня 2020 року володіють ТМ через юридичну особа 1inch Corporation. Працювали на домені 1inch.exhange, на 05'22 редиректили на app.1inch.io.

Буков Антон Андрійович – співзасновник та архітектор компанії 1inch – у 2011 закінчив Інститут криптографії, зв'язку та інформатики Академії ФСБ рф за спеціальністю інженер високопродуктивних обчислювальних систем.

Згідно TG id 971724, що належить Антону, він цікавиться еміграцією/релокацією та різними країнами, продажем акаунтів, наркотиками, фінансовими пірамідами, букмекерськими ставками та онкологією.

Можливі зв'язки із держструктурами:

 • закінчив Інститут криптографії ФСБ рф;
 • у нього в друзях є Антон Мельников (VK, Skype: anton_melnikov_), який працює у ТОВ «Науково-виробничий інноваційний впроваджувальний центр», що знаходиться у Сколково;
 • у Антона Букова у друзях є Антон Гугля (VK), який працює у Російському квантовому центрі, що знаходиться у Сколково.
 • на Seed раунді lead інвестором виступали Binance Labs, у квітні 2022 року Reuters опублікували статтю з доказами того, що Binance співпрацює з ФСБ Росії та передає їм персональні дані клієнтів.

Також цікавими є ряд наступних фактів.

 1. У лютому 2019 року в TW 1inch був опублікований заклик до DeFi Pulse, сайту з інфографікою DEX, не ігнорувати їх, незважаючи на те, що засновник проекту DeFi Pulse Скот Льюїс створює конкурента 1inch. У відповідь на це Скотт Льюїс заявив, що засновники 1inch забанені на його платформі через погрози фізичної розправи над ним, помилковий донос на члена його команди, неодноразове переслідування численних членів команди і неодноразові порушення прохань про відсутність контакту. Сергій Кунц заявив, що Льюїс не потис йому руку на фестивалі ETHDenver2019, а CTO DeFi Pulse влаштував DoS-атаку на 1inch.
 2. На вересень 2021 р. 1inch блокує торги в США в рамках підготовки до запуску окремої платформи, що відповідає правилам Комісії з цінних паперів. Станом на травень 2022 користувальницькою угодою заборонено використовувати сервіс у США.
 3. Угода користувача. В умовах користування сервісом 1inch Network є низка пунктів, які знімають будь-яку відповідальність з 1inch. Розгляд спорів лише в індивідуальному арбітражі, можливість блокування користувачів на розсуд проекту, відсутність гарантій точності, актуальності, повноти інформації, що надається сервісом.
   
 4. Airdrop. Під час першого airdrop 1inch 25.12.2020 один користувач отримав 9.75m токенів, що на той момент було еквівалентно $22.7m. Ще 3 користувача отримали 1.21m токенів ($2.8m), 1.34m токенів ($3.12m) та 1.3m токенів ($3m). 37 трейдерів вивели з гаманця 0.1-0.7m токенів ($0.25m - $1.75m).
 5. Blockchain Fund Chelyabinsk. Серед інвесторів 1inch Network ресурс dealroom вказує Blockchain Fund Chelyabinsk – венчурний фонд, що інвестує у цифрові активи. В інвестора односторінковий сайт номер телефону відзначений як доставка квітів.

Продукти компанії та фінансові показники діяльності доступні за цим посиланням. Для отримання більше інформації і доказів – будь ласка, напишіть нам, і ми надамо вам повний текст розслідування. 

#Айті
Зв’язатися з нами