Чому Азов герої, а не терористи: 3 пояснення, які зрозуміють навіть росіяни

Головне управління розвідки України (ГУР) повідомляє, що на день Незалежності України, 24 серпня, окупанти готують судилище над Захисниками Азовсталі у Маріуполі із клітками і псевдосвідками. Для цього будівлю Маріупольської філармонії перетворюють на місце так званого “трибуналу” над Азовцями. Президент України Володимир Зеленський сказав, що якщо ця подія відбудеться – це стане “тією лінією, за якою будь-які переговори неможливі”.

З приводу цієї загрози 12 серпня було випущено спільну заяву сил безпеки та оборони щодо полонених захисників Маріуполя. Команда Molfar приєднується до цих слів. 

«Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими Захисниками та Захисницями»

Розповідаємо на прикладі полку, що базувався в Маріуполі, чому Азовці – не терористи, якими їх вважає російське командування, а справжні Герої України. 

Що відомо наразі?

Захисники Азовсталі протримались 82 дні – вони виконали наказ, й добровільно здалися в полон. Добровільна здача в полон є рішенням військового керівництва України, яке наказує “зберегти життя особового складу”. За словами російської сторони, з Азовсталі вийшли приблизно 2500 українських військових

Проте наказ зберегти життя підло й цинічно не дають виконати бойовики російських терористичних угруповань: 29 липня 2022 року у селищі Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області – сталося масове вбивство українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. Жоден працівник колонії, бойовик "ДНР" чи російський військовий, що здійснювали охорону приміщення, згідно з коментарями російської сторони, внаслідок вибуху не постраждали.

Пізніше 4 серпня російська сторона повідомила про “ще один обстріл колонії з військовополоненими Азовцями”. Російські терористи тоді заявили про двох вбитих. Ще трохи згодом 9 серпня: в російському полоні “ДНР” помер у СІЗО ще один із захисників "Азовсталі". Військовий був добровольцем із групи "Ведмеді". Терористи "ДНР" пояснили його смерть нібито вживанням наркотиків і ускладненням хронічних захворювань.

Molfar нагадує, що будь-які факти вбивства військовополонених, незалежно від риторики російських терористів, є умисними й направленими на заподіяння моральної шкоди українському суспільству. Вбивство військовополонених не змінює ситуації на полі бою, проте цей терор дуже сильно б’є по українському суспільству. Як сказав Президент: “вони герої своєї Батьківщини і вони захищали свободу свого народу від загарбників”. Кожен загиблий Герой України помер через варварські дії росіян. Вони не змогли перемогти на полі бою, тому вчиняють розправи у полоні. Це злочини не тільки проти закону й міжнародного права, це злочини проти самої людяності. 

Тимчасово виконуючий обов’язки командира окремого загону спеціального призначення (ОЗСП) «Азов» Микита Надточій 30 липня оголосив полювання на російських вбивств та катів, відповідальних за теракт в Оленівці.

Фейки росіян і правда України

Фейк: Азов – це самостійне терористичне утворення

Правда: Азов – це формування Національної гвардії України

У 2014 році коли росія вперше напала на Незалежну Україну, патріоти та захисники міста об’єдналися у  добровольчий батальйон «Азов» – сталося це 5 травня. Тоді протягом року було створено 38 батальйонів патрульної служби міліції особливого призначення (БПСМОП) МВС на підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України.

Вже 9 жовтня 2014 року було прийнято рішення про переведення полку особливого призначення «Азов» МВС України до складу Національної гвардії України.

Читайте також:

Фейк: Азовці вщент знищили місто Маріуполь

Правда: Азов не могли знищити Маріуполь, в них не було для цього бомб та літаків, вони були в блокаді

Важливим наративом російської пропаганди є твердження, що нібито військові Азову знищили вщент місто Маріуполь. Насправді ж, руйнування міста – це справа рук російських військових та найманців. Характер руйнувань міста красномовно свідчить про активні авіаційні удари, яких зазнавали будівлі. 

На озброєнні полку Азов ніколи не було літаків чи масованих бомб для нанесення авіаударів – тільки БТРи, танки та стрілецька зброя. До того ж вже з 10 квітня всі військові Азову були заблоковані на комбінаті Азовсталь. 

Читайте також:

Фейк: Азовці напали на Маріуполь

Правда: Воїни Азову – громадяни Маріуполю – тільки оборонялися та відступали 

Маріуполь це портове місто, всі дороги якого ведуть до води. Бійці Азову тримали оборону Маріуполя, постійно відходячи під навалою окупантів. Дороги міста привели їх до останньої точки, де можна було тримати оборону – до фортеці комбінату «Азовсталь».

Читайте також:

Висновки

Бійці ‎Азову відігравали ключову роль в організації українського спротиву російським військам у Маріуполі. Саме тому пропаганда росії перетворила їх на “неонацистів”. Правда ж полягає в тому, що військові Азову – це високомотивовані патріоти, які вже з 2014 року почали навчати особовий склад веденню бойових дій і використанню військової техніки по новітнім стандартам НАТО. Тому російське військове командування демонізує Азовців – через страх перед їх спротивом.

Україна повинна знати, що означає бути вірним Батьківщині. Азов тепер – вся країна. Захисники Азовсталі – Герої, які ціною власних життів відтягували на себе переважаючі сили супротивника. Маріуполь – це Україна. 

Слава Україні! Слава українським Героям!

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами