OSINT дайджест #12

Короткий огляд новин та новий розділ щотижневого дайджесту про коронавірус.

Привіт усім читачам! Через роботу з дому часу більше не стало, тому на цьому тижні посилань буде небагато. Але, так чи інакше, я вже стежу за новинками! А поки що, давайте розглянемо корисні посилання, які з'явилися минулого тижня.

  • Пошук друкованих газет
  • Розпізнавання облич
  • Особливості OSINT з огляду на країну та мову
  • Геолокація голландського будинку з привидами
  • CrowdTangle
  • Розділ про коронавірус

Посилання: Пошук друкованих газет

Минулого тижня Stefanie Proto виклала декілька посилань. Її перший твіт стосувався друкованих газет із різних частин світу. Це особливо зручно зараз, коли ми зіштовхнулися із глобальною кризою. Сумно, що більшість сайтів цього списку не надають HTTPS. Тому, переконайтеся, що не здійснюєте пошук конфіденційної інформації, користуючись Wi-Fi у громадських місцях. Знову ж таки, використовуйте в цьому випадку VPN з'єднання, або, як мінімум, використовуйте плагін HTTPS everywhere!

Посилання:

http://en.newsconc.com/

https://allnewspapers.info/

https://www.newspapers-list.com/

https://www.refdesk.com/paper.html

http://headlinespot.com/

redOzone.com - Worldwide News PapersredOzone.com - Numerous International Newspaper Linksredozone.addr.com

Покрокова інструкція: Розпізнавання облич

Aric Toler випустив навчальне відео, що описує технічні рішення щодо розпізнавання облич. Показує, як використовувати зв'язку сервісів FindClone і Yandex та підтверджувати результати.

Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=awY87q2Mr0E

Відео: Особливості OSINT з огляду на країну та мову

Нещодавно MwOsint проводив онлайн-презентацію для Університету штату Пенсільванія, а минулого тижня її опублікували онлайн. Розповідає про особливості пошуку з огляду на країну та мову, показує місцеві пошукові системи, демонструє кілька хитромудрих captcha, а також дає кілька підказок та порад, що стосуються пошуку інформації по юр. особах.

Посилання: https://youtu.be/o6VQ6HdffCs

Стаття: Геолокація голландського будинку з привидами

Користувач Twitter Bearhunt11 написав ще одну чудову статтю про те, як використовуючи мінімум інформації знайти локацію будівлі в Нідерландах. Виявилося досить легко, незважаючи на те, що адресу будинку намагалися приховати. Рекомендую прочитати. 👍

Посилання: https://medium.com/@bearhunt38/geoprivacy-and-news-media-bc83b53dd818

Сайт: CrowdTangle

Brandon Silverman із CrowdTangle виклав інформацію про нові загальнодоступні платформи для відстеження інформації про Covid-19 у соціальних мережах. Будьте в курсі всіх новин завдяки прямим трансляціям у глобальному масштабі (вдалого моніторингу!), або можете обрати окрему країну, щоб стежити за локальними постами.

Посилання: https://apps.crowdtangle.com/public-hub/covid19

Я вирішив додати до дайджесту новий розділ, в якому зможу викладати інформацію про те, що можна робити в період, поки ми все ще охоплені пандемією. Незалежно від того, чи є у вас необхідність продовжувати працювати, або у вас є тонна вільного часу для читання, навчання або навіть перегляду фільмів, тут ви знайдете все, що потрібно.

OSINT-кіносеанс

Бажаєте приділити час перегляду фільмів про OSINT? Чому б не подивитися один із таких фільмів та серіалів на Netflix!

Посилання:https://medium.com/@sector035/osint-movie-time-for-the-holidays-7a5f74f18f44

Хакатон фейкових новин про коронавірус

Loránd Bodó вирішив приділити час боротьбі з величезною кількістю дезінформації та фейкових новин про Covid-19. Бажаєте допомогти йому розповсюдити інформацію? Тоді надсилайте запит на доступ до його каналу Slack!

Посилання:https://twitter.com/LorandBodo/status/1241386761575714816

Кінофестиваль

Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі (IDFA) виклав у відкритий доступ 200 документальних фільмів. Так що, якщо вам хочеться згаяти трохи часу, або ж потрібно отримати більше інформації з конкретних питань, прямуйте сюди!

Посилання: https://www.idfa.nl/en/

Квести

Nixintel поділився кількома чудовими квестами, щоб зайняти вас на час самоізоляції. Бажаєте протестувати навички OSINT чи геолокування? Чому б не зайти на одну із цих онлайн-платформ!

Посилання: https://ctf.cybersoc.wales/

https://www.sourcing.games/

https://www.geoguessr.com/

Гарного тижня та вдалого пошуку! 

Джерело: https://medium.com/week-in-osint/week-in-osint-2020-12-1cd8417ef143

Дотичні розслідування
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic

Аналізуємо статтю The Atlantic, в якій журналісти пишуть, що перед ракетними ударами по Україні росія купує супутникові знимки у західних компаній. Аналітики Molfar перевіряють цю гіпотезу.

“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?
“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?

Фейки російської пропаганди про захисників "Азовсталі". Спільнота волонтерів Molfar разом із ГО "Спільнота Оленівки" підготували матеріал, що розвінчує брехливі тези кремля про захисників Маріуполя.

ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar
ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar

Бізнес яких країн допомагає росії у війні проти України, обходячи санкції, які були накладені на рф. Редакція сайту Molfar підготувала цей перелік на основі OSINT-розслідувань аґенції, які були опубліковані у період з травня 2023 по травень 2024 року.

Зв’язатися з нами