Яку музику слухали українці у 2022 році: російські виконавці у чартах. Аналітика Molfar

Пів року тому OSINT-спільнота Molfar аналізувала як змінились музичні вподобання українців за шість місяців повномасштабної війни. Сьогодні пропонуємо вам оновлені дані за останнє півріччя: з графіками та динамікою. 

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Популярні музичні стрімінгові сервіси в Україні на грудень 2022 року

На 30 січня 2023 за web-трафіком найпопулярнішими є Youtube Music та Spotify з 7.12m та 2.91m візитів українських користувачів відповідно

Кількість щомісячних користувачів зменшилась лишень на найпопулярнішому стрімінговому сервісі Youtube Music (7.38m → 7.12m). На всіх інших музичних стрімінгових платформах кількість щомісячних українських користувачів збільшилась: 

 • Spotify 1.96m → 2.91m;
 • Deezer 0.38m → 0.43m;
 • Shazam 0.35m → 0.39m.
 • Apple Music 0.30m → 0.42m.

Сукупна кількість українських користувачів на всіх п’яти платформах також збільшилась: 10.38m у червні проти 11.27m у грудні.

Серед музичних застосунків українці віддають перевагу Spotify, Shazam та Youtube Music з кількістю завантажень 144k, 104.2k та 63.6k відповідно.

Натомість з завантаженнями ситуація прямо протилежна: кількість завантажень додатків серед українських юзерів збільшилась тільки для Youtube Music (52.2m → 63.6m). Обсяги завантажень інших платформ скоротились:

 • Spotify 192.6m → 144.0m;
 • Deezer 10.0m → 7.4m;
 • Shazam 105.8m → 104.2m;
 • Apple Music 30.7m → 24.4m.

При цьому також зауважимо, що загальна кількість завантажень сумарно на всіх п’яти платформах, теж зменшилась: 391.3m завантажень у червні проти 343.5m завантажень у грудні. 

Топи чартів музичних стрімінгових платформ в Україні

Далі пропонуємо розглянути 100 найкращих композицій на кожному музичному стрімінговому сервісі по локації “Україна”. Ми розділили всіх виконавців на п'ять категорій:

 • росіяни (ru);
 • білоруси (by)
 • українські співаки та гурти, які на момент вторгнення жили та працювали у рф (UA*);
 • українці (UA)
 • всі інші.
Кількість російських виконавців за перше півріччя повномасштабної війни найбільша на платформах Spotify (48%) та Apple Music (27%)
Кількість російських виконавців за друге півріччя повномасштабної війни все ще найбільша на платформах Spotify (48% → 18%)  та Apple Music (27% → 21%)

Важливі зміни, що відбулись за друге півріччя повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

 1. Кількість російських виконавців на всіх платформах або не змінилась, або зменшилась, окрім Deezer – влітку 2022 в чарті “100 найкращих треків” був лише один російський виконавець, взимку 2023 вже два. При цьому найменший відсоток російських композицій, попри зворотну динаміку, виявився також на Deezer (2%).
 2. Кількість українських виконавців на всіх платформах також зменшилась, причому суттєво: на 14% – в Youtube Music, на 11% – у Deezer, на 8% – у Shazam, і на 2% – в Apple Music. Їх замінили собою групи та артисти з інших країн (не рф та рб) усюди, окрім Spotify – у топ-100 композиціях на цій платформі влітку 2022 було лишень 38% українських виконавців, а взимку 2023 їх стало вже 45%.
 3. Зміни за друге півріччя говорять про збільшення української самосвідомості – тепер на всіх стрімінгових музичних платформах українських виконавців суттєво більше, аніж російських

Ще ряд зауважень, про які хочеться сказати окремо.

 1. У розбивці по країнах походження музичного треку, понад 50% чарту топ-100 пісень припадає на українські композиції на платформах Youtube Music, Deezer, Apple Music.
 2. Найбільше російських виконавців – у жанрі phonk та реп.
 3. До окремої групи було віднесено білоруських виконавців та тих українських виконавців, які переїхали до рф та на момент вторгнення жили та працювали на території країни-агресора. Найбільший відсоток пісень таких виконавців – на платформі Youtube Music.

Двома словами: боротьба триває. 

Мова виконання пісень на музичних стрімінгових платформах

Мова виконання пісень в більшості випадків співпадає з країною походження музикантів або гуртів. Деяка частина композицій – записані в стилі phonk або ж це діджей-сети, які не використовують живий голос виконавця, натомість в композиціях використовуються записи інших треків, записи діалогів різними мовами тощо – такі сети відмічені на графіку як “Без вокалу”.

Платформи, на яких слухають пісні українською мовою: Youtube Music – 60% та Deezer – 50%. Найменший відсоток показує Shazam – 27%.

Від 65 до 96% в ТОП100 займають пісні українською або англійською мовами, найбільший відсоток на платформі Deezer – 96%. Там же найменший відсоток пісень російською мовою – 2%. Найбільший відсоток пісень російською мовою слухають на платформах Apple Music – 23% та Shazam – 20%.

ТОП-10 треків на п’яти музичних стрімінгових сервісах

Найбільше слухають українських виконавців саме на Youtube Music!
Друге місце – Apple Music: як і на ютубі, солов’їних співів тут більша частина!
Впевнене третє місце по прослуховуванню українських музичних виконавцях – Spotify!
Четверте місце за кількістю українських виконавців у топ 10 – посів Deezer: зверніть увагу, жодного російського артиста в переліку!
Так само на 4 місці знаходиться Shazam: україномовних виконавців у топі лише два, але при цьому жодного російського!

Показники завантаження додатків музичних стрімінгових платформ в Україні

Так само як і в наступному розділі – ми даємо точні значення по кожному місяцю для п’яти досліджених платформ, щоб можна було відстежити тенденції.

Перші 6 місяців 2022 року: кількість завантажень мобільних додатків стрімінгових сервісів обвалилась у лютому 2022, почала рости у квітні, проте так і не відновилася до рівня лютого.

У червні загальна кількість завантажень Youtube Music, Spotify, Apple Music, Deezer, Shazam склала 391.3k, що на 8% менше цього показника у лютому – 424.1k.

Друге півріччя 2022 року: кількість завантажень додатків Youtube, Apple Music, Shazam та Deezer не змінювалась, але значно знизилась кількість завантажень Spotify – з 208.4k у липні до 144k у грудні 2022 – на 31%.

Трафік стрімінгових сервісів в Україні

Ще раз про трафік, але цього разу з точними значеннями й без порівняння – суто динаміка по місяцях для кожної платформи. 

Перші 6 місяців 2022 року: згідно з показниками web-трафіку влітку 2022, частка українських користувачів сервісів вийшла на рівень, який був до повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Друге півріччя 2022 року: частка українських користувачів на всіх платформах стабільно трималась на тому ж рівні, на який вийшла у червні 2022, значне зростання помітне на Apple Music – на 40%, з 300k у червні 2022 до 420k в грудні 2022.

Найпопулярнішою за кількістю візитів лишається платформа Youtube Music. Кількість користувачів платформи зростає та зменшується з цікавою динамікою: спочатку стало зростає, потім обвалюється до якогось мінімуму, а потім знов зростає. В цілому динаміка позитивна. 

Таке от вийшло дослідження. На цьому ми бажаємо вам розвивати свої музикальні смаки! А для цього, певно, варто просто слухати більше якісної музики. Музики, яка наповнює почуттями…

Бажано виконавців з країн, які не посилають зеків вбивати українців, не відправляють неонацистів скоювати звірства на тимчасово окупованих територіях, не обстрілюють ракетами Х-22 житлові багатоповерхівки, не знищують дронами критичну інфраструктуру, не викрадають сотні тисяч українських дітей та не проводять хакатони для вербування кібертерористів. Культура – це зброя ⚔️

👉 Більше даних, динаміка, чарти, цифри по кожному місяцю/періоду

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Дослідження ринку
Зв’язатися з нами