OSINT дайджест #15

Вчора була пасхальна неділя і наш щотижневий OSINT дайджест трохи відрізняється від попередніх! Кілька тижнів тому я дещо додав до одного з епізодів, щоб спантеличити допитливих читачів. У цьому епізоді було справжнє пасхальне яйце. Сумніваюся, що багато хто міг би розгадати цей ребус. Але досить балакати, попереду ще багато роботи і ви всі чекаєте на теми цього тижня:

  • Припиняйте ділитися інформацією
  • Terrapattern
  • Пошук LinkedIn-профілю за email
  • Пошук за зображенням
  • ShareX

Стаття: Припиняйте ділитися інформацією

Будьте пильні (онлайн теж)!

Dutch Osint Guy, раніше відомий для друзів та сім'ї під ніком Nico, написав у своєму Medium-блозі статтю про те, як люди діляться інформацією. Поділіться статтею з усіма, хто потребує базових правил OpSec. Nico зауважив, що, з настанням коронакризи, люди не тільки стали працювати з дому, а й ділитися величезною кількістю інформації: починаючи від фото з нового робочого місця та закінчуючи посиланнями із запрошенням до Zoom. Тому він повторює посил: «Почніть піклуватися про себе, припиняйте ділитися інформацією!» Звичайно ж, це не стосується фото з його робочого місця у пості!

Посилання: https://medium.com/@Dutchosintguy/start-caring-stop-sharing-9c108d957b2c

Сайт: Terrapattern

Книга контактів → LinkedIn-профіль

Минулого тижня Laura поділилася покроковою інструкцією з пошуку LinkedIn-профілю за поштою. Нещодавно LinkedIn порізали один з найшвидших і найефективніших способів це зробити (https://www.linkedin.com/sales/gmail/profile/viewByEmail/(вставити пошту). Але, як і слід очікувати, завжди знайдеться хтось, хто створить докладну інструкцію, як досягти таких самих результатів іншим шляхом.

Посилання: https://www.intelligencewithsteve.com/post/a-guide-to-searching-linkedin-by-email-address

Покрокова інструкція: Пошук за зображенням

MwOsint створив 10-хвилинний туторіал на платформі OsintCurious, а також опублікував пост про те, як шукати за зображенням. Він розглядає Google, Bing, Yandex та інші платформи. Чекаю на другу частину, оскільки знаю, що деяким з вас було б цікаво дізнатися про нові прийоми у цій сфері! #підказка

Посилання: https://osintcurio.us/2020/04/12/tips-and-tricks-on-reverse-image-searches/

Інструмент: ShareX

Ключові фічі ShareX на одному екрані.

Минулого тижня я помітив, що деякі цікавилися програмним забезпеченням для створення скріншотів, тому я повинен розповісти про ShareX, навіть незважаючи на те, що він працює тільки з Windows. Цей софт – паличка-виручалочка, коли йдеться про створення, редагування, цензурування та спільне використання скрінів. Тут є свій власний графічний редактор, можна заблюрити або пікселювати частину зображення, зробити примітки та виділення. Інструмент створює відео, гіфки, і взагалі все, що захочете. І, крім того, він підраховує контрольну суму, конвертує та розпізнає текст, створює або сканує QR-коди, і навіть створює прев'юшки до відео! Що найголовніше, це абсолютно безкоштовно!

Посилання: https://getsharex.com/

Netflix: Даркнет

Документальний серіал "Даркнет" ("Dark Net") від Showtime, насправді, не зовсім стосується OSINT, але цікавий. У кожному епізоді сюжет розгортається довкола того, як люди використовують інтернет для комунікацій. Від захисту персональних даних до розпізнавання осіб, від інтернет-нишпорок до дівчат на вебкамі. Витратьте деякий час на вивчення дивних, незаконних, інноваційних та інколи кумедних боків інтернету.

Посилання: https://www.netflix.com/title/80182553‍

Безкоштовні курси: Autopsy

Якщо ви працюєте у сфері OSINT, чому б не приділити деякий час освоєнню додаткових скілів. У цифровій криміналістиці такі інструменти як Autopsy та The Sleuth Kit добре відомі вже протягом 20 років. Якщо вам захочеться поринути у цифрові аспекти доказів, то я рекомендую ось цей 8-годинний курс. Включає в себе набір балів CPE.

Посилання: https://www.autopsy.com/support/training/covid-19-free-autopsy-training/

Гарного тижня та вдалого пошуку! 

Джерело: https://medium.com/week-in-osint/week-in-osint-2020-15-bb5dbf46277a

Зв’язатися з нами